Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aizkrauklē atklāj Uzņēmējdarbības atbalsta centru

Šodien, 8.septembrī, Aizkraukles novada pašvaldības ēkā, Lāčplēša ielā 1 – 52, atklāts Aizkraukles novada Uzņēmējdarbības atbalsta centrs.

Centra atklāšanā piedalījās Aizkraukles, Jaunjelgavas, Kokneses, Skrīveru, Pļaviņu, Neretas novadu pašvaldību vadītāji un pārstāvji, Zemgales uzņēmējdarbības centra pārstāvis Nauris Pauliņš, Zemgales plānošanas reģiona projektu vadītāja Anna Builo-Hoļme un citi viesi.

Vispirms visi pulcējās pirmā stāva sēžu zālē, kur centra vadītāja Baiba Kellere un Anna Builo-Hoļme iepazīstināja ar centra darbu, uzdevumiem un mērķiem. Pēc tam visi devās uz ceturtā stāva 52. telpu, kur svinīgi tika pārgriezta lenta un saskandinātas vīna glāzes, vēlot veiksmīgu centra darbību.

Centrs sniegs informāciju un konsultatīvu atbalstu personām, kuras ir sākušas vai vēlas sākt uzņēmējdarbību Aizkraukles novadā un tās apkārtnē.

Centra izveide un pirmo divu gadu darbība tiek finansēta Interreg V-A Latvijas-Lietuvas pārrobežu sadarbības programmā 2014.-2020. gadam. Programmā ticis atbalstīts  Zemgales plānošanas reģiona projekts “Uzņēmējdarbības atbalsta sistēmas izveide un pieejamība Zemgalē, Kurzemē un Ziemeļlietuvā”. Aizkraukles novada pašvaldības ieguvums projektā ir Uzņēmējdarbības atbalsta centra izveide, darbā pieņemts uzņēmējdarbības speciālists, kurš vienlaikus arī vadīs centru, 2018. un 2019.gadā noorganizētas Pārnovadu uzņēmēju dienas, kā arī pieredzes apmaiņa, piedalīšanās dažādos izglītojošos semināros, mentoru atbalsta tīkla izveidē un cita veida aktivitātēs.

Projekta kopējais finansējums ir vairāk nekā 740 tūkstoši eiro, no kuriem Aizkraukles novada pašvaldības daļa ir 51 695 eiro, no tās 85% tiek segti  par Interreg V-A Latvija – Lietuva pārrobežu sadarbības programmas līdzekļiem.

Novadu ziņas