Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aizkrauklē ceļu policisti pārbauda ap 500 automašīnu

Aizkraukles ceļu policisti reidā Aizkrauklē, Dārza ielā, pārbaudīja ap 500 automašīnu riepu protektorus.
|
Ziemas riepu protektora dziļumam jābūt vismaz četriem milimetriem, lielākajai daļai automašīnu prasība atbilda normai un bija pat lielāka, džipiem — astoņi milimetri. Taču policistiem nācās noformēt arī ap desmit protokolu par riepu neatbilstību ziemas apstākļiem. Saskaņā ar Administratīvo pārkāpumu kodeksu par to var piemērot brīdinājumu vai naudassodu no 15 līdz 55 eiro. Policijas darbinieki, nosakot sodu, ņem vērā neatbilstošo riepu skaitu un iepriekš pieļautos pārkāpumus. Mazākais protektora dziļums, ko policisti konstatēja reidā, bija 1,52 milimetri.

Naudas sods tika piemērots arī kādam autovadītājam no Seces. “Ikdienā ar automašīnu braucu uz darbu Aizkrauklē,” viņš pastāstīja “Staburagam”. “Iepriekšējā sezonā nopirku jaunas riepas, taču reiz, braucot no Jēkabpils uz Seci, viena riepa pārsprāga, bet nākamajā dienā, braucot kalnā, uz naglām sadūru vēl divas riepas — kāds kalnu bija nokaisījis ar pelniem, un tajos bija naglas. Varbūt pelni bija pagrābti no ugunskura, kurā dedzināti dēļi ar naglām. Tā kā trīs riepas bija pagalam, nopirku lietotas, taču, daudz braucot, tās ātri dilst. Protokolu par riepu protektora neatbilstību  normai saņēmu pirmo reizi, iepriekš tādu pārkāpumu nav bijis. Pirkt jaunas riepas ir dārgi — vajag vismaz ap 200 eiro.”

Dažs apstādināts autovadītājs pat lūdza, lai policisti pārbauda riepu protektorus, lai gan, apskatot vizuāli, policisti sacīja, ka viss kārtībā. Autovadītājs zinot, ka riepas ir labas, bet vai izturēšot vēl vienu sezonu? Citi bilda, ka nesen tehniskajā apskatē viss bijis kārtībā. Iespējams, apskatē vēl bija četru milimetru robeža, taču policisti konstatēja — dažu iedaļu dēļ riepa normai vairs neatbilst.


Novadu ziņas