Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aizkrauklē gandrīz izceļas “ūdens kari”: iedzīvotāji sašutuši par ūdens rēķiniem; ūdens piegādātājs maina lēmumu 18

Šajās dienās aizkrauklieši saņēma rēķinu par janvārī patērēto ūdeni un izmantotajiem kanalizācijas pakalpojumiem un bija ļoti sašutuši. Viņi vērsās gan redakcijā, gan domē. Aizkraukliešu sašutuma dēļ novada domes vadība kopā ar “Aizkraukles ūdens” vadību šodien šo jautājumu apsprieda un tika pieņemts lēmums jauno kārtību atlikt uz trijiem mēnešiem.

Iedzīvotāji redakcijas darbiniekiem gan zvanīja, gan nāca uz redakciju, gan, satiekot uz ielas un citās sabiedriskās vietās, pauda savu sašutumu, un lūdza palīdzēt novērst netaisnību.  

Lai gan pagājušajā gadā iedzīvotājiem tika teikts, ka saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem starpību starp mājas patērēto un uzrādīto ūdeni vispirms sadalīs vairākām kategorijām (piemēram, tiem, kas nav verificējuši skaitītājus, tiem, kas nav nodevuši rādījumus u. c., ņemot vērā  triju pēdējo mēnešu datus),  un tikai pēc tam pārējiem dzīvokļiem, jaunajos rēķinos starpība sadalīta pilnīgi visiem dzīvokļiem. Dažā mājā katram dzīvoklim jāmaksā viens vai divi eiro par starpību, citās — vairāk nekā seši eiro. Iedzīvotāji negaidīja, ka starpība starp mājas patērēto un uzrādīto ūdeni būs tik liela, “Aizkraukles ūdens” viņus par starpības apjomu iepriekš neinformēja. Daudzi šodien vērsās redakcijā, ar lielu aizvainojumu un sašutumu stāstot par netaisnību. “Kāpēc man jāmaksā par to, ko neesam patērējuši?” viņi jautāja. "Esmu notērējusi tikai vienu kubikmetru ūdens, bet man jāsamaksā arī par diviem kubikmetriem, kurus neesmu patērējusi!" bija sašutusi kāda sieviete.


Iedzīvotāji ir sašutuši par to, ka “Aizkraukles ūdens”, kuram viņi maksā par pakalpojumu, dzīvokļos nepārbauda skaitītāju rādījumus, bet iet vieglāko ceļu — nosaka visiem maksāt par starpību. Kāda sieviete bija neapmierināta ar  “Aizkraukles ūdenī” saņemto atbildi — skaitītāji esot jākontrolē pašvaldības uzņēmumam “Lauma”, jo “Aizkraukles ūdens” atbild tikai par ūdens piegādi līdz mājai. “Kādēļ tas jādara “Laumai”, ja tai ar ūdens piegādi nav nekādas saistības —  par ūdeni mēs taču maksājam “Aizkraukles ūdenim”!” viņa sacīja.

“Mēs starpību nemaksāsim!” redakcijai sacīja iedzīvotāji. "Lai "Aizkraukles ūdens" vispirms pārbauda skaitītājus un soda tos, kas vairākas reizes pēc kārtas nelaiž savos dzīvokļos, nevis godīgos maksātājus!"

Šo pēcpusdien redakcija saņēma šādu vēstuli


Cienījamie daudzdzīvokļu māju iedzīvotāji!


Uzsākot aprēķinus par ūdenssaimniecības pakalpojumu, piemērojot ūdens patēriņa pārrēķinu, t.i., sadalot starpību, kura izveidojusies starp komercuzskaites mērītāju (mājas kopējo skaitītāju) un dzīvokļu īpašumos esošajiem ūdens patēriņa skaitītājiem, konstatējām, ka dzīvokļu īpašnieki nav sapratuši jauno kārtību, bet SIA “Aizkraukles ūdens” nav izmantojis aprēķinos informāciju par iepriekšējo periodu, t.i., skaitītāja radījumu uzrādīšanas regularitāti un to verifikācijas termiņus.


Līdz ar to SIA “Aizkraukles ūdens” ir pieņēmis lēmumu rēķinos par februāri un martu ūdens patēriņa starpību nedalīt uz dzīvokļu īpašumiem. Rēķinam par janvāri tiks veikts pārrēķins, kurā starpība netiks piemērota (šomēnes būs jauns rēķins).


Iedzīvotājiem, kuri jau samaksājuši rēķinu, nākamajā mēnesī starpības maksājums parādīsies kā pārmaksa.


Šo trīs mēnešu laikā uzkrāsies informācija datu bāzē, un rēķinā par aprīli starpības aprēķins tiks veiks atbilstoši Instrukcijai un normatīvajiem aktiem.


Jums tiek dots laiks (3 mēneši), lai apgūtu skaitītāja rādījumu ziņošanas kārtību un veiktu skaitītāju pārbaudi vai maiņu, ja tas nepieciešams.


SIA “Aizkraukles ūdens”


"Staburags" aicina iedzīvotājus ekrāna labajā pusē aptaujā atbildēt uz jautājumu: Kam, jūsuprāt, būtu jāpārbauda ūdens skaitītāju rādījumi daudzdzīvokļu mājās?

Daļa aptaujāto atbild "Cits variants". Vai tā būtu attālinātā nolasīšana vai vēl kāds variants? Varbūt kāds to var te pie raksta komentēt?

Komentāri 18

Diana

Es pati vienmēr rakstu ka esmu patērējuši vairāk, ka piemēram, pagājušo mēnes kad nodevu skaitītāja rādījumus, karstais ūdens man radīja 10m3 un bija mazliet pāri, rēķina automātiski rakstīju ka ir 11m3. Es pagaidām neesmu laikam vienīgā saņēmuši rēķinu. Bet netaisos maksāt, kaut vai reāli pati parmaksaju, un atviegloju citiem dzīvi, bet lai jau labāk nāk un skatās skaitītāja rādījumus. Man nav ko slēpt. :)

pirms 3 gadiem, 2016.02.18 19:07

A.P.

Liels,, PALDIES DEPUTĀTIEM ,, ,ka pieļaujat šādu A.ūdens bezkaunīgu attieksmi pret tautu!arī es NEMAKSĀŠU NE CENTA par citiem!kāpēc tad vajag skaitītàjus dzīvoklī????? Tur augšā,kur šādus NORMATĪVOS AKTUS RAŽO,sen uz tautu nospļauties.....likumdevēji pieņem likumus ,kuri ļauj zagt miljonus,toties no mums gan var kā no aitām....tas,kā A.ūdens un deputāti izlems par patēriņa kontroli ir viņu ziņā! Par to ,,gudrās galvas,, unA. Ūdens administrācija saņem gana labu atalgojumu! DOMĀJIET,KUNGI!

pirms 3 gadiem, 2016.02.18 20:48

jaanis.amatnieks1961

Par ko paldies deputātiem un Līduma k-gam?
Attiecīgie uzņēmumi ir pašvaldības iestādes-tātad,roka roku mazgā!
Jāgāž pašvaldības vadoņi nost no troņa par neizdarību un ne vēlmi būt kopā ar iedzīvotājiem!

pirms 3 gadiem, 2016.02.19 01:03

guna

"Staburags" aicina iedzīvotājus ekrāna labajā pusē aptaujā atbildēt uz jautājumu: Kam, jūsuprāt, būtu jāpārbauda ūdens skaitītāju rādījumi daudzdzīvokļu mājās? Daļa aptaujāto atbild "Cits variants". Vai tā būtu attālinātā nolasīšana vai vēl kāds variants? Varbūt kāds to var te pie raksta komentēt?

pirms 3 gadiem, 2016.02.18 21:19

Diana

Es piemēram neļautu bez brīdinājuma nākt dzivokli un skatīties rādījumus, jo drīz piedzims bērns, un nevarēšu laist visādus cilvēkus iekšā dzivokli. Tāpēc ir jāizdomā . Var kaut vai kaut ko līdzīgu ka elekribas skaitītāji, lai stāv ārpus dzīvokļa un ir visiem redzami. Un sanāk ka tie kas neielaidis dzivokli jo varbūt nebūs mājās, vai kas cits, viņiem būs jāmaksā citu neuzrādīto radījumu summa.

pirms 3 gadiem, 2016.02.18 22:19

justsb

Mazliet atkārtošos no citiem komentāriem, bet laikam jau visiem situācija vienāda. Stāsts tāds, ka parasti bija par 1 kubu aukstā un 1 kubu karstā ūdens + kanalizācija ir jāmaksā atuveni 6 eiro, tagad pienāca rēķins bez 1 centa 14 eiro. Kas par lietu? +8 eiro par kaimiņu vai kaimiņiem!!! Labi, lai nu būtu, bet tagad tāds jautājums, kad kaimiņš kļūs bagāts, vai atgriezīsies no ceļojuma vai kas vēl viņam tur...un nomaksās savus rēķinus, kas atdos manu, par kaimiņu maksāto naudu??? Šaubos, ka kaimiņš!!! Tik pat labi, ja man bankā ir kredīts un es nevaru samaksāt, banka manu parādu neprasa no mana kainiņa!!!Labi, uztaisīs tagad pārrēķinu..pēc trīs mēnešiem būs tas pats bardaks! Dzīvē ir gan baltas, gan melnas līnijas un to naudu ir grūti nopelnīt parastajiem mirstīgajiem. Jo mūsu valsts nemirstīgie staipa likumus kā viņiem labāk. Un mūsu Aizkraukles "trīs sivēntiņi" ( Aizkraukles siltums, Aizkraukles ūdens un Lauma A) izsūks no mums pēdējo. Aizkraukles siltums iepērk siltumenerģiju ļoti lēti no jaunās katlumājas, bet kāpēc ir gandrīz par trešdaļu dārgāki rēķini. Lauma ar nav bez grēka, kā mājai jāveic kādi remontdari, tā tāmes kosmosā lec un kvalitātes nav ne kādas, bet kā māja parādā tā parādā. Protams, vienkāršāk ir mūs izslaukt. Vienkārši visas šīs iestādes ir slinkas palikušas un negrib no saviem mīkstajiem krēsliem izlīst. Senāk nāca pārbaudija paši skaitītājus, tagad vairs neatbils, tagad Lauma A. Roka, roku mazgā! Sprediķot varētu daudz...

pirms 3 gadiem, 2016.02.18 22:41

emmma

Pirmkārt gribu teikt tā,ka esam 3 cilvēku ģimene,patērējam vid.11m3 ūdens mēnesī un uzskatu,ka tas cipars veidojas adekvāts netaupot!Izlietojumu uzrādu katra mēn.26.datumā.Tas nozīmē to,ka kaimiņiem skatoties acīs un sveicinoties naudu no kabatas neizvelku,kā to dara patērējuma neuzrādītāji.
Otrkārt ar lielāko prieku esmu gatava A.ū.apmeklējumam skaitītāju pārbaudei,pie nosacījuma,ka nesaņemšu uzrēķinu!
Treškārt ideja par attālināto uzskaiti ir ļoti,ļoti vērā ņemama un nākotnē īstenojama,būtu labi,ja par budžeta līdzekļiem!
Ceturtkārt gribu pateikt,ka,ja patiešām tās patērētā un uzrādītā ūdens starpības ir tik lielas,tie ir astranomiski zaudējumi A.ū.un pilsētai! Cilvēki (attinēji,neuzrādītāji,xaljavsčiki) neesiet cū...as,domājiet ne tikai par savu kabatu,neesiet mantrausīgi,jo agri vai vēlu jūs tik un tā par to atbildēsiet.Man jūs patiešām ir žēl.Jūs esat gļēvuļi.

pirms 3 gadiem, 2016.02.18 23:25

Aizkraukliete

Attālināti nolasami, bet tas būs maksas pakalpojums. Vai var to izdarīt tagad, vai jāgaida kad būs remonts?

pirms 3 gadiem, 2016.02.19 10:34

okfprem

Neviena normala valsti neviens cilveks bez uzaicīnajūma ne staiga pa dzivoklim, un viņu pat nelaidis jo ir nezināms kas vinš ir, un tas ir normali ! Un Zinot kadus pie mums tie kantoriši ņem visadus bomžus uz darbu... Es gan nevaru zināt kas ir tam cilvēkam galva. novodčikus man gan nevajag paldies !!! Pameģiniet Amerika tikt sveša teritorija, tur galvu jums saimneks var noraut, un nekas viņam par to nebūs! Tapec ka jūs ielidat viņu ipašuma !

pirms 3 gadiem, 2016.02.19 10:41

jurijs.maskovs

WWW
2016.gada 01. janvārī stājies spēkā Ūdenssaimniecības pakalpojumu likums, kura 9.panta 1.daļas 5. punktā ir noteikts: Atbilstoši sniegtā ūdenssaimniecības pakalpojuma veidam pakalpojumu sniedzējam ir šādi pienākumi : 5) par saviem līdzekļiem nodrošināt komercuzskaites mēraparāta uzstādīšanu vai nomaiņu un veikt sniegto pakalpojumu uzskaiti. Tātad, ja Aizkraukles ūdens ir noslēdzis līgumu ar konkrēta dzīvokļa īpašnieku, saskaņā ar šo likumu pakalpojuma sniedzējam jāveic visas augstāk minētās darbības.

pirms 3 gadiem, 2016.02.19 10:46

janis.erins

Pagaidām tas tā nav. Jāteic, ka šī ir nesaprotamākā daļa likumā. Likums nosaka, ka piederības robeža ir ēkas ievads - iekšējie tīkli nav ūdensapgādes uzņēmuma atbildība (kas arī loģiski). Taču likumā arī teikts, ka komercuzskaites mēraparāta mezgls var atrasties ārpus piederības robežas - normatīvajos aktos noteiktos gadījumos. Saistošo MK noteikumu, kas varētu definēt šos gadījumus, vēl nav.

pirms 3 gadiem, 2016.02.19 11:33

Aizkraukliete

Ja šogad mūsu mājā mainis kanalizācijas stāvvadus, bet piegāja laiks mainīt skaitītājus,kā labāk rīkoties?

pirms 3 gadiem, 2016.02.19 11:03

inguna1

"Ūdenssaimniecības pakalpojuma likums" Anotācijā 4.3.noteikts "Lai novērstu ar pakalpojumu sniedzēja piegādātā, bet neuzskaitītā ūdens daudzuma saistīto izdevumu iekļaušanu tarifos, likumprojektā noteikts, ka pakalpojumu sniedzējs veic sniegto pakalpojumu uzskaiti. Kārtību, kādā pakalpojumu lietotāji norēķinās par saņemtajiem pakalpojumiem noteiks Ministru kabinets. Likumprojekts paredz, ka komercuzskaites mēraparāta uzstādīšanas termiņš nepārsniedz četrus gadus pēc šī likuma spēkā stāšanās dienas. Ja pakalpojumu lietotājs līdz likuma spēkā stāšanas dienai jau ir nodrošinājis komercuzskaites mēraparāta uzstādīšanu, tā verificēšanas periodam beidzoties, jaunu ierīci ierīko pakalpojumu sniedzējs."

pirms 3 gadiem, 2016.02.19 11:36

ecad46

Es nesaprotu kāpēc man būtu vajadzīgs skaitītājs, ja neviens no mājas nemaksās, tad sadalīs pa dzīvokļiem, un gala rezultāts var izrādīties man par labu. Tagad es samaksāju savu izlietoto daudzumu un vēl kaimiņa.

pirms 3 gadiem, 2016.02.19 12:43

berzinszarins

Lasiet likumus: Dzīvojamo māju pārvaldīšanas likums, Ūdenssaimniecības pakalpojumu likums, Ministru kabineta noteikumi Nr.1013 "Kārtība, kādā dzīvokļa īpašnieks daudzdzīvokļu dzīvojamā mājā norēķinās par pakalpojumiem, kas saistīti ar dzīvokļa īpašuma lietošanu". Un izlasiet savus pienākumus...

pirms 3 gadiem, 2016.02.19 13:38

tuzikss

19. Ja veidojas starpība starp mājas kopējā ūdens skaitītāja rādījumu un dzīvokļu īpašumos ar skaitītājiem noteikto ūdens patēriņu, ieskaitot arī avārijās un remontā nopludināto ūdens daudzumu (turpmāk – ūdens patēriņa starpība), tiek veikts ūdens patēriņa pārrēķins. Dzīvokļa īpašnieks ūdens patēriņa starpību sedz atbilstoši atsevišķo īpašumu skaitam.
(MK 17.09.2013. noteikumu Nr.817 redakcijā; punkta jaunā redakcija stājas spēkā 01.10.2013., sk. grozījumu 2.punktu)

19.1 Šo noteikumu 19.punktā minēto ūdens patēriņa starpības sadales kārtību nepiemēro, bet ūdens patēriņa starpību sadala atbilstoši atsevišķo īpašumu skaitam starp šādiem dzīvokļu īpašniekiem (ja tādi ir dzīvojamā mājā):

19.1 1. kuri nav iesnieguši informāciju par ūdens skaitītāja rādījumu vismaz trīs mēnešus pēc kārtas;

19.1 2. kuru atsevišķajos īpašumos ūdens patēriņa skaitītāji nav uzstādīti;

19.1 3. kuri atkārtoti nav ļāvuši pārvaldniekam veikt savā dzīvokļa īpašumā esošo ūdens patēriņa skaitītāju pārbaudi, ja pārvaldnieks par šādas pārbaudes veikšanu rakstiski paziņojis vismaz nedēļu iepriekš, nosūtot paziņojumu uz dzīvokļa īpašumu, kurā plānota skaitītāju pārbaude;

19.1 4. kuru dzīvokļa īpašumā esošo ūdens patēriņa skaitītāju pārbaudē konstatēts, ka ūdens patēriņa skaitītāji ir bojāti, tie nav noplombēti, to plombējums ir bojāts vai tie nav verificēti triju mēnešu laikā pēc verificēšanas termiņa beigām.

Neviens vārds nav teikts par to, ka jāmaksā būtu tiem, kam ir skaitītāji. Mūsu mājā ir vairāki tukši dzīvokļi, kuriem 100% ir īpašnieki. Lūdzu, vērsieties pie viņiem, pie tiem, kuriem nav skaitītāju! Uzskatu, ka šī prasība no AŪ puses ir pretlikumīga!

pirms 3 gadiem, 2016.02.19 13:56

okfprem

šito saraškinu kontori točna vajag Bez tabu lai slavejas klauni !

pirms 3 gadiem, 2016.02.19 14:32

smile_sm

Ja tā turpināsies, tad arī "Latvijas gāze", "Latvenergo", "Aizkraukles siltums" uzliks katrai mājai
savu skaitītaju un sāks rēķināt starpību un sadalit pa dzīvoklim.

Uzskatu, ka "Aizkraukles ūdens" vairs negrib/nevēlas/nemāk (nepieciešamo pasvītrot) cīnīties ar parādniekiem, tāpēc arī uzgrūda to uz pārējiem mājas iedzīvotājiem.
Vai tad kaimiņam vai mājas vecākajam vārdam ir spēks? Var staigāt un runāt 100 reiz, ja nemaksā tad arī nemaksās.
Tikai pakalpojumu sniedzējam ir juridiskais pamatojums un visi risināšanas mehānismi lai cīnīties ar parādniekiem!

pirms 3 gadiem, 2016.02.29 23:16

Novadu ziņas