Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aizkrauklē grib būvēt kokmateriālu kalti; tikšanās ar ieceres ierosinātājiem 17. janvārī!

Aizkraukles novada pašvaldības būvvalde izsludinājusi publisko apspriešanu SIA “Sindas kaltes” iecerei par kokmateriālu kaltes būvniecību Aizkrauklē, Mednieku ielā 1, kas ir tikai dažu desmitu metru attālumā no daudzdzīvokļu dzīvojamās mājas Mednieku ielā 3.

“Staburags” šī gada augustā rakstīja par to, ka uzņēmums “Sindas kaltes” būvvaldē jau bija iesniedzis pieteikuma dokumentus kaltes būvniecībai Mednieku ielā 1, taču būvvaldes sēdē nolēma būvatļauju neizsniegt, jo dokumentos tika konstatētas nepilnības.

Uzzinot par šādu ieceri, protestus pret plānoto būvniecību pauda Mednieku ielas 3. nama iemītnieki un aizkrauklieši no tuvējām mājām Gaismas un Skolas ielā. Protestējot pret iespējamo smaku un troksni, ko varētu radīt plānotā būve, tapa vēstules gan būvvaldei, gan Aiz­kraukles novada domes vadībai, kuras parak­stīja aptuveni pusotrs simts cilvēku.

Uzņēmums nepilnības dokumentos novērsa un iesniedza tos būvvaldē atkārtoti, taču, ņemot vērā lielo sabiedrības aktivitāti saistībā ar šo objektu, būvvaldē tika nolemts izsludināt būvniecības ieceres publisko apspriešanu. Aizkraukles novada pašvaldības klientu apkalpošanas centrā Lāčplēša ielā 1 līdz 28. janvārim ikviens interesents var iepazīt būvniecības ieceres dokumentāciju, turpat var aizpildīt un iesniegt arī aptaujas lapas.

17. janvārī pulksten 18 domes sēžu zālē plānota tikšanās ar būvniecības ierosinātāju pārstāvjiem, kuri ir gatavi prezentēt šo projektu un atbildēt uz iedzīvotāju jautājumiem par iespējamajiem trokšņiem un smakām, kas varētu rasties kokmateriālu kaltēšanas procesā.

Novadu ziņas