Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aizkrauklē izvieto "zvanus" stikla pudeļu un burku savākšanai

Aizkraukles KUK sadarbībā ar SIA “Eco Baltia vide” pilsētā un pagastā šodien izvietoja pirmos astoņus zvanveida formas konteinerus jeb zaļus “zvanus” stikla pudeļu un burku, kā arī to lausku savākšanai.

Aizkraukles KUK valdes loceklis Zemgus Vītoliņš “Staburagu” informē, ka konteineros drīkst mest tikai stikla pudeles un burkas. Nedrīkst mest logu stiklu, spuldzes, stikla un porcelāna traukus, kā arī citus atkritumus!

Lai izglītotu iedzīvotājus, tiks rīkota viņu informēšanas kampaņa, jo līdzšinējā pieredze rāda, ka iedzīvotāji stiklam domātajos konteineros samet arī citus sadzīves atkritumus.  “Ne visi cilvēki ir godprātīgi, tādēļ stikla atkritumus nākas pāršķirot. Bet  atkritumu savākšanas jomā nedrīkst neko nedarīt tikai tāpēc, ka daļa cilvēku  ir  negodprātīgi,” uzskata Zemgus Vītoliņš.

Konteineri izvietoti astoņās vietās — viens Aizkraukles pagastā pie atkritumu laukuma, pārējie — Aizkraukles pilsētā: atkritumu laukumā pie veikala “Kukulītis”; pie novada vidusskolas stāvlaukuma Lāčplēša ielā; Bērzu ielā, aiz pasta ēkas; pretī Aizkraukles tirgum; pie Aizkraukles universālveikala; pie “Narvesen”  kioska; pie “IGA centra”.

KUK informē, ka nākamnedēļ plānots izvietot vēl astoņus konteinerus, un gaida iedzīvotāju ierosinājumus par tiem piemērotākajām vietām. Šodien saņemts ierosinājums vienu “zvanu” izvietot “Ziedos”.  Ierosinājumus var izteikt, darba laikā zvanot pa tālruni 65122264, rakstot e-pastā: info@kuk.lv, kā arī rakstot “Facebook” vietnē “Aizkraukles KUK”.

Vai konteineru nebūs par daudz? “Katriem 300 — 350 iedzīvotājiem vajadzīgs viens konteiners, nebūs par daudz. Tos KUK konteinerus, kas domāti stiklam, aizvedīsim,” saka Zemgus Vītoliņš. “Līgumu ar SIA “Eco Baltia vide” noslēdzām uz diviem gadiem un par stikla konteineriem mums nekas nav jāmaksā, vien jānodrošina stikla savākšana. Viens konteiners varētu tikt piepildīts divos, trijos mēnešos. Salaspils novadā plānots uzcelt stikla lausku šķirošanas rūpnīcu. Jau tagad tiek vākts stikls jaudas nodrošināšanai.”


Novadu ziņas