Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aizkrauklē izvietotas “Āpša zīmes”

Aizkraukles novada pašvaldība pieteicās Dabas aizsardzības pārvaldes izsludinātajā akcijā un ieguva desmit Āpša zīmes jeb “Dabā ejot, ko atnesi, to aiznes” zīmes, kas izvietotas pilsētas zaļajā zonā, lai atgādinātu atpūtniekiem aiz sevis neatstāt atkritumus. 

“Zīmes nav lielas, bet pamanāmas. Tās uzstādītas izejas vietās uz piekrasti, pāris arī birztalā aiz pirmsskolas izglītības iestādes “Zīlīte”. Akcijas mērķis ir aizvākt atkritumu tvertnes un to vietā izlikt zīmes, lai cilvēki aiz sevis paši savāc. Taču jābūt reālistiem, varbūt tālākajā nākotnē cilvēki būs prātīgāki un rūpīgāk izturēsies pret atkritumiem, taču, kamēr tā nav, zīmes izliktas arī vietās, kur ir atkritumu tvertnes. Akcijas aicinājums ir līdzīgs Lielās talkas aktivitātēm — tas ir brīvprātīgs aicinājums rūpēties par dabu un atstāt sakoptu vidi,” stāsta Inese Skudra, Aizkraukles tūrisma informācijas punkta speciāliste. 
Aizkrauklē izliktas desmit zīmes, Aizkraukles pagastā ar Daugavas savienības projekta atbalstu — divas. Vienīgās izmaksas bija saistītas ar septiņu mietu sagādi un zīmju uzstādīšanu. Vairākas zīmes tika izvietotas vietās, kur jau stabs vai stiprinājums bija.

Novadu ziņas