Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aizkrauklē kaimiņi vienojas pagalma svētkos

Aizkrauklē Bērzu ielas 2. nama iedzīvotāji aizvadītās nedēļas nogalē aicināja uz otrajiem pagalma svētkiem. Šogad gan apmeklētāju bija mazāk nekā pagājušajā gadā, taču sirsnīgo kopības sajūtu un prieku par jauko tradīciju un izdevušos svētdienas vakaru tas nemazināja.

Sanākušos kaimiņus iepriecināja gan jau zināmi, gan slēpti talanti. Pagalma svētkus ieskandināja vokālā pedagoģe Skaidrīte Gasparoviča ar savu skanīgo balsi. Emīlija Zemniece izpildīja gan zināmas dziesmas, gan arī pašas sacerētu dziesmu. Vienu dziesmu viņa veltīja savai vecmāmiņai Helēnai, kura tajā dienā svinēja vārdadienu, vienu dziesmu nodziedāja kopā ar draudzeni Annu no Anglijas, kura vasarās viesojas pie vecmāmiņas Aizkrauklē, un vienu — kopā ar mazo māsiņu Tinci. Muzikālo pavadījumu spēlēja Emīlijas vecāki Līga un Artūrs, kā arī Kaspars Rūķis. Šoreiz vietējiem muzikantiem pievienojās arī Solvita, Ivica un Diāna Jendroki un viņu horvātu radinieks. Viena no pagalma svētku iniciatorēm Ilze Ivanāne stāstīja, ka Latvijā daudzviet notiek šādi pagalma svētki un kāpēc lai Aizkrauklē tādi nebūtu katrā pagalmā? Piemēram, Mārupē šādos pasākumos katru reizi tiek pieaicināti populāri mūziķi, un arī Aizkrauklē tā varētu kļūt par labu tradīciju.
Bijušais Aizkraukles pilsētas vadītājs, sporta skolotājs un treneris Mārtiņš Hosts arī ļoti atzinīgi novērtēja šādu pasākumu. Viņš pastāstīja, ka Pierīgā ir kāds ciemats, kur, piemēram, visi iedzīvotāji katru gadu kopā lustīgi svin Jāņus. Tas ļauj labāk iepazīt kaimiņus, atrast jaunus draugus, satuvināties. Interesanti, ka trīs Aizkraukles pilsētas vadītāji — Mārtiņš Holsts, Andris Antāns un Leons Līdums — dzīvo vai dzīvojuši Bērzu ielas 2. mājā.
Šajā pasākumā atklājās arī vēl nebijuši talanti. Dziedāja Merujerta Ivanāne, kuras priekšnesumu dzirdējām jau pavasarī notikušajā neprofesionālo dziedātāju konkursā ‘‘Klusie ūdeņi”. Dienvidslāvijā iemācītu dziesmu izpildīja Guntars Lavni­ko­vičs.
Bērzu ielas 2. mājas pagalma svētku apmeklētāji sacentās dziesmu karos, mazie varēja izpausties, zīmējot vai spēlējot futbolu.

Novadu ziņas