Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aizkrauklē konferencē diskutē par Latvijas lauku attīstības prioritārajiem virzieniem

Zemkopības ministrijas (ZM) un Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra (LLKC) Aizkrauklē rīkotajā konferencē lauksaimniekiem, uzņēmējiem un lauku iedzīvotājiem "Stipri reģioni, stipra valsts!" par Latvijas lauku attīstības prioritārajiem virzieniem piedalījās ap 80 interesentu no Aizkraukles reģiona un citiem reģioniem, tālākie dalībnieki bija ieradušies no Madonas un Preiļiem.

Tās mērķis bija  diskutēt ar zemniekiem, uzņēmējiem un iedzīvotājiem par Latvijas reģionu turpmāko attīstību pēc 2020. gada — nākamajā ES plānošanas periodā no 2021. līdz 2027.gadam. 

Konferences diskusijās piedalījās zemkopības ministra biroja vadītājs Jānis Eglīts, kā arī ZM, Lauku atbalsta dienesta un LLKC eksperti. Latvijas Lauksaimniecības universitātes vadošais pētnieks Aleksejs Nipers stāstīja par Latvijas lauksaimniecību šobrīd un izaicinājumiem nākotnē, Zemkopības ministrijas valsts sekretāra vietniece Pārsla Rigonda Krieviņa runāja par nākotnes prioritātēm 2021. — 2027. plānošanas periodā. Divās darba grupās konferences dalībnieki diskutēja par lauksaimniecības  attīstību. 

Bija plānots, ka ieradīsies arī zemkopības ministrs Kaspars Gerhards, taču saistībā ar iepriekšējā dienā notikušo Saeimas balsojumu par opozicionāru pieprasīto Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa demisiju viņa plāni mainījās. 

Saskaņā ar zemkopības ministra iepriekš pausto, lai lēmumi attiecībā uz turpmāko Latvijas lauku attīstību, tostarp normatīvu bāzi, tiktu veidoti atbilstoši lauksaimniecības nozares aktuālajām vajadzībām, ir svarīgi dzirdēt reģionu iedzīvotāju un uzņēmēju viedokli, redzējumu, izprast problemātiku, lai valsts var rīkoties. 

Novadu ziņas