Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aizkrauklē lapas sasūc savācējs — smalcinātājs

Aizkraukles KUK jau vasarā iegādājies un vakar sācis izmantot lapu savācēju — smalcinātāju, kas lapas no kaudzēm iesūc un sasmalcina. Aizkraukles KUK valdes loceklis Zemgus Vītoliņš stāsta, ka iekārta ar pašu taisītu speciālu stiprinājumu sistēmu piemontēta atkritumu savākšanas automašīnai, kas lapas sablietē. Tajā varētu savākt visas pilsētas lapas, ja tās būtu kaudzēs, kravu neiztukšojot un netērējot naudu degvielai. Varētu vākt lapas arī no zālieniem, bet tad rastos rises, kas būtu jālīdzina.

Dienās, kad atkritumu izvešanas mašīna brauks reisos, lapu savācēju piemontēs traktoram. Agrāk lapas tika savāktas apmēram triju nedēļu laikā, bet ar jauno iekārtu to varēs izdarīt daudz ātrāk. Sasmalcinātās lapas nogādā SIA “Vidusdaugavas SPAAOO” laukumā Aizkrauklē un pēc tam ved uz atkritumu poligonu, jo tās ir atkritumi. Lai Aizkrauklē izveidotu kompostēšanas laukumu, vajadzētu apmēram pusmiljonu eiro. Kādēļ lapas trūdēšanai nevarētu sabērt lielā bedrē? “Var, bet tad tūlīt būtu klāt Vides dienests un prasītu, kāpēc nav asfaltēts laukums ar drenāžas sistēmu, filtrāciju, aerāciju, uzskaiti, svariem, apgaismojumu. Jebkas, ko aizvedam ar atkritumu savākšanas mašīnu, ir atkritumi,” skaidro Zemgus Vītoliņš.

Par lapu savākšanu Aizkrauklē maksā Aizkraukles novada pašvaldība.Novadu ziņas