Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aizkrauklē nojauks rotaļu laukumu

Aizkrauklē, Sprīdīša ielā 4, drīzumā tiks nojaukts bērnu rotaļu laukums, kas būvēts pirms 13 gadiem, jo ir novecojis un kļuvis bīstams.

Bērnu rotaļu ierīces ir Aizkraukles novada pašvaldības īpašums, tās ir deviņas — trīsis, piramīda, rotaļu pilsētiņa, karuselis, kuģis, mašīna, balansieris un divas šūpoles. Aizkraukles novada domes priekšsēdētāja vietnieks  Einārs Zēbergs informē, ka Sprīdīša ielā 4 bija pilsētā pirmais lielais bērnu rotaļu laukums, kas pirms 13 gadiem tika svinīgi atklāts un visiem ļoti patika. Diemžēl laikazobs to ir krietni pagrauzis, rotaļu pilsētiņas konstrukcijas sapuvušas, arī troses bojātas. “Pēdējo gadu laikā esam centušies dažādas detaļas atjaunot ar materiāliem, kas ir mūsu rīcībā, bet diemžēl tas nerada vajadzīgo drošību,” viņš sacīja.
Saskaņā ar būvvaldes atzinumu būves ir daļēji sagruvušas, kļuvušas cilvēkiem bīstamas, bojā ainavu, kā arī nav lietderīgi tās atjaunot — to atlikusī vērtība ir nulle, un tās paredzēts nojaukt un svītrot no pašvaldības grāmatvedības bilances.

Būvniecības likumā teikts, ka būves īpašniekam jānodrošina būves un tās elementu uzturēšana ekspluatācijas laikā, lai tā atbilstu prasībām, kā arī, ja būve ir pilnīgi vai daļēji sagruvusi vai nonākusi tādā tehniskajā kārtībā, ka ir bīstama vai bojā ainavu, īpašniekam atbilstoši pašvaldības lēmumam tā jāsakārto vai jānojauc.

Aizkraukles novada domes ārkārtas sēdē deputāti nolēma piedalīties Valsts atbalstītajā mērķ­programmā — ģimeņu atbalsta projektu konkursā rotaļu un aktīvās atpūtas laukuma izveidei gan bērniem, gan arī jauniešiem un pieaugušajiem.

Einārs Zēbergs informē, ka laukumā, ko plānots veidot nojauktā vietā, paredzēti seši dažādi fiziskās aktivitātes elementi — šūpoles, piramīda, vingrošanas rīki, piedzīvojumu taka. “Projekta īstenošana izmaksātu 26 tūkstošus eiro. Ceram saņemt valsts līdzfinansējumu 20 tūkstošu eiro apmērā, pašvaldības līdzfinansējums būtu seši tūkstoši eiro — šāda summa paredzēta pašvaldības šī gada budžetā rotaļu laukumu atjaunošanai,” informēja pašvaldības vadītāja vietnieks.

Deputāts Edgars Ratnieks jautāja — kas notiks, ja rotaļu laukumu nojauks, taču projekts netiks atbalstīts, tad nebūs nekā? Einārs Zēbergs sacīja, ka diemžēl rotaļu laukums tā bīstamības dēļ ir jānojauc. Varbūt varētu atstāt šūpoles, ja tās saremontētu, taču pārējās rotaļu ierīces un elementi, kas ir “gaužām bēdīgā kārtībā”, ir jānojauc. “Ja slikto konstrukciju dēļ notiktu kāda nelaime, pašvaldībai par to būtu jāuzņemas atbildība,” norādīja Einārs Zēbergs.

Deputāts Nikolajs Sokols vēlējās zināt, kādā kārtībā ir citi bērnu rotaļu laukumi? Zēberga kungs informēja, ka pirms vairākiem gadiem izveidotie laukumi Aizkrauklē, Purvciemā, tiek uzraudzīti un ir labā kārtībā, pērn atvestas smiltis rotaļu laukuma pamatnei. Ja kādi rotaļu elementi Purvciemā un citviet sabojājas, iedzīvotāji uzreiz ziņo, un tie tiek salaboti, piemēram, ja pārtrūkst ķēde vai sapuvis kāds dēlis.

Novadu ziņas