Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aizkrauklē norisinās festivāls “Latvijas goda aplis”

Šodien Aizkrauklē norisinājās festivāls “Latvijas goda aplis”, tā laikā pilsētā un pagastā varēja aplūkot četras dažādas izstādes — “Daugavas karstu likteņstāsti”, “Padomju gadi”, “Divreiz rakstīta grāmata” un “Daugava senajās pastkartēs”.

Savukārt Aizkraukles kultūras namā notika Daugavas dziesmu festivāls, ko rīkoja Aizkraukles reģionālā tautskola sadarbībā ar Aizkraukles novada pašvaldību. Gatavojoties Latvijas valsts simtgadei, apkopotas Aizkraukles reģionā dzīvojošo komponistu dziesmas, kas veltītas Aizkrauklei un likteņupei — Daugavai.

2015. gadā iznāca pirmais “Daugavas dziesmu” krājums ar 35 dziesmām, šogad izdots otrais, papildinātais nošu krājums “Dziesmas par Daugavu”, kurā apkopotas arī tautas dziesmas, apkārtējo novadu un citu Latvijas komponistu dziesmas par Daugavu, kopā — 88.

“Daugavas dziesmu festivālā” skaņdarbus, kas veltīti Daugavai vai Aizkrauklei, izpildīja Pētera Barisona Aizkraukles mūzikas skolas koklētāju ansamblis, komponists Gio Saule, dziedošā Kraševsku ģimene no Jaunjelgavas novada, Aizkraukles senioru vokālais ansamblis “Maļinovij zvon”, Uldis Sebris no Pļaviņām, folkloras kopas “Lauce”, “Josta” un “Karikste”. Kādreizējā aizkraukliete Arta Gūtmane-Hautala veltīja dziesmu Aizkrauklei.

Aizkraukles kultūras namā darbojās Daugavas kulinārā mantojuma meistardarbnīca — apmeklētāji un dalībnieki varēja baudīt un iegādāties zemnieku saimniecības “Mālkalni”, zemnieku saimniecības “Āres” sieru un SIA “Sēļu zeme” maizi.

Dižkoncertā piedalījās kori “De Cantare”, “Aizkraukle”, “Daudzeva”, NBS vokāli instrumentālais ansamblis, vokālais ansamblis “Milare”, folkloras kapela “Karikste” un Ziemeļu ģimene.

Evitas Apiņas foto


Novadu ziņas