Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aizkrauklē notiks pludmales svētki

31. augustā no plkst. 13 līdz 20 Aizkrauklē, pludmalē pie “Kapteiņa krodziņa”, notiks  neliels vasaras noslēguma festivāls — ballīte — informē pasākuma organizators, biedrības “DIY Youth” pārstāvis Krišjānis Kalvāns. 

Visas dienas garumā tiks piedāvātas dažādas izklaides iespējas visai ģimenei. No plkst. 13 līdz 15 pie “Kalna ziedu” muzeja apmeklētājus gaidīs zirgu pajūgs, kas viņus nogādās pludmalē, kur par vasarīgiem bītiem parūpēsies DJ Ruch, un pludmales diena varēs sākties!
Pludmale tiks sadalīta vairākās zonās:
• motorizētā ūdens zona — būs iespēja iznomāt ūdensmotociklus, veikborda aprīkojumu, ūdensslēpes, pūsli, izvizināties ar kuģīti “Vīgante”;
;• nemotorizētā ūdens zona — būs lieliska iespēja izpētīt Aizkraukles krastus ar SUP dēļiem un airu laivām;
• bērnu zona — tajā varēs izklaidēt pašus jaunākos apmeklētājus piepūšamajās atrakcijās un radošajās darbnīcās;
• ēdināšanas zona — BBQ zona — līdzi jāņem trauki un cepamdesas, jo būs lieliska iespēja grilēt savus līdzpaņemtos ēdienus īpašajā BBQ zonā.
Paralēli izklaides zonām tiks rīkotas dažādas sacensības, konkursi, uzdevumi: 
• notiks volejbola turnīrs 2x2 sieviešu un vīriešu grupās (pieteikšanās turnīram — pludmalesdiena@gmail.com, sūtot komandas nosaukumu un citu informāciju);
• soda metienu konkurss;
• airēšanas ātruma sacensības;
• SUP ātruma sacensības;
• volejbola precizitātes konkurss;
• citas interesantas aktivitātes.

13:00 — 15:00 — izbraucieni ar pajūgu.
15:00 — SUP airēšanās sacensības.
16:00 — laivu airēšanās sacensības.
17:00 — 20:00 — izbraucieni ar  kuģīti “Vīgante”.

Aizkraukles novada dome ar 790 eiro atbalstīja biedrības “DIY Youth” ieceri pie “Kapteiņa krodziņa” 31. augustā sarīkot Aizkraukles pludmales svētkus. Naudu  piešķīra no līdzekļiem, kas Aizkraukles novada pašvaldības budžetā paredzēti sabiedriskajām organizācijām. Svētki varētu izmaksāt 2055 eiro. Lai iegūtu atlikušo summu, biedrība cenšas piesaistīt uzņēmējus. Biedrības pārstāvis Krišjānis Kalvāns skaidro, ka biedrības nosaukums tulkojumā no angļu valodas nozīmē “Jaunatne — dari pati!”, un tā vēlas organizēt dažādus pasākumus, kā arī Aizkrauklē attīstīt ekstrēmo sporta veidu kustību. Biedrība Uzņēmumu reģistrā reģistrēta 2015. gadā. Tās valdes priekšsēdētājs ir Artūrs Paugurs, bet valdes loceklis —  Krišjānis Kalvāns.
Krišjānis Kalvāns domes deputātiem sacīja, ka citviet Latvijā notiek dažādi pludmales svētki un ko līdzīgu gribētu sarīkot arī Aizkrauklē. “Mūsu mērķis ir radīt unikālu pasākumu visas dienas garumā gan aizkraukliešiem, gan viesiem, pasākuma organizēšanā gatava iesaistīties arī Aizkraukles jauniešu dome,” teic Krišjānis Kalvāns. Sākotnēji bijusi vēlme svētkus sarīkot apmēram nedēļu pēc novada svētkiem, tomēr domes vadība no tā atrunājusi, jo dažādi svētki būtu pārāk tuvu, tādēļ izvēlēts cits datums — 31. augusts. 

Novadu ziņas