Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aizkrauklē notikušajos semināros par energoefektivitāti maz klausītāju

27. oktobrī Aizkraukles pilsētas kultūras namā notika divi semināri par energoefektivitāti: viens — pirmā stāva, otrs — otrā stāva zālē.  Abi semināri bija maz apmeklēti.

Seminārā “Daudzdzīvokļu māju energoefektivitātes paaugstināšana. Nosacījumi, renovācijas process un kvalitāte” bija aicināti namu pārvaldīšanas uzņēmumu, dzīvokļu īpašnieku biedrību un būvniecības uz­ņēmumu pārstāvji, kā arī daudzdzīvokļu dzīvojamo māju vecākie. Pasākuma laikā lektori iepazīstināja ar atbalsta programmas energoefektivitātes paaugstināšanai daudzdzīvokļu dzīvojamajās ēkās nosacījumiem, tehniskās dokumentācijas sagatavošanas niansēm, lēmuma pieņemšanas procedūru, kā arī līdzfinansējuma saņemšanu. Semināra otrajā daļā lektori stāstīja par risinājumiem fasāžu un siltumapgādes sistēmas renovācijā. Pieredzē energoefektivitātes projektu īstenošanā dalījās arī Aizkraukles apsaimniekošanas uzņēmuma “Lauma A” valdes loceklis Modris Bite, savukārt par ugunsdrošību daudzstāvu namos stāstīja VUGD Aizkraukles posteņa komandieris Guntars Laukazīle.

Otrajā seminārā par jaunajām Energoefektivitātes likuma prasībām uzņēmumu energoefektivitātei lektori apmeklētājus informēja par likuma un tam pakārtoto Ministru kabineta noteikumu prasībām uzņēmumiem energoefektivitātes jomā.

Atbalstam daudzdzīvokļu ēku renovācijai laika periodā no 2016.gada līdz 2023. gadam kopumā būs pieejami 166 470 588 eiro. Jaunajā programmā plānots atbalstīt aptuveni 1700 ēku atjaunošanu, sniedzot iespēju gandrīz 13 500 ģimeņu sasniegt būtisku enerģijas ietaupījumu.

Ekonomikas ministrija un "Attīstības finanšu institūcija "Altum""  informatīvās kampaņas "Dzīvo siltāk" laikā rīko seminārus 13 Latvijas pilsētās.

Novadu ziņas