Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aizkrauklē pēc Dziesmu un deju svētku biļetēm rindā gaida vairāk nekā 100 cilvēku

Sestdien, 3. martā, pulksten 11 “Biļešu paradīzes” kasēs un internetā  sākās biļešu tirdzniecība uz XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un deju svētku maksas pasākumiem. Aizkraukles kultūras namā pirmie apmeklētāji ieradās jau pulksten sešos no rīta, gaidot automašīnā.

Kultūras nama direktore Anta Teivāne stāsta, ka laikā no pulksten 6 līdz 7 ieradās vairāk nekā 20 pircēju. “Pati ierados pulksten pusseptiņos un rindā biju 21.,” viņa stāsta. “Pulksten 11, kad atvērām kasi un sākās biļešu tirdzniecība, rindā bija 101 cilvēks, visus pierakstījām, lai būtu kārtība, kā arī kontrolējām secību. Cilvēki nāca vēl, bet pēc tam pierakstīšanu vairs neveicām, rindas tālāka organizēšana bija pašu pircēju ziņā. Pirmajā stundā biļetes nopirka septiņi cilvēki, nākamajā stundā vēl septiņi, pēc tam biļešu tirdzniecība norisinājās mazliet raitāk, jo sistēma sāka strādāt ātrāk. Savu rindu sagaidīju un biļetes iegādājos pulksten pusdivos.”

“Pie kultūras nama biju piebraucis vakar, bet neviena cilvēka rindā nebija. Ierados šodien ap pusseptiņiem un rindā biju 24.,” stāsta Vječeslavs Klešniks no Aizkraukles. “Šovasar no Amerikas atbrauks meita ar ģimeni, viņa ļoti vēlas apmeklēt svētkus Rīgā. Meita kādreiz dejoja pie Vizmas Sirmaces, bet pēc tam Unas Stakles vadītājā deju kolektīvā. Par laimi, mums ar sievu izdevās nopirkt biļetes visai ģimenei.”

Vizma Sirmace stāsta, ka ieradusies pulksten pusdesmitos un rindā bija ar 69. kārtas numuru.

Rindā bija reģistrējušies arī jaunieši, kuri paralēli gaidīšanai dzīvajā rindā centās biļetes nopirkt internetā, un tas viņiem arī izdevās.

Aģentūra LETA ziņo, ka Rīgā pie vairākām kasēm rindās stāvēja simtiem cilvēku.  Daudzi speciāli bija braukuši biļetes iegādāties ārpus Rīgas, lai būtu jāstāv iespējami īsākā rindā.

VEF Kultūras pilī pirmais cilvēks rindu ieņēmis piektdienas plkst.16, bet Dailes teātrī pacietīgākā rindā stāvētāja apgalvoja, ka biļetes gaida ilgāk nekā divas diennaktis — kopš ceturtdienas plkst.6. Arī citviet rindā pēc biļetēm cilvēki bija iestājušies jau krietnu laiku pirms to tirdzniecības sākšanas, piemēram, Alūksnē pie kultūras nama pirmais cilvēks pēc nacionālo svētku biļetēm bija ieradies sestdien plkst. 5.

Tikmēr vairāk nekā 76 000 interesentu virtuālā rinda izveidojās “Biļešu paradīzes” interneta mājaslapā. Lai gan tīmekļa vietnē ievietotais paziņojums vēstīja, ka šajā rindā gaidīšanas laiks “var pārsniegt 25 minūtes”, faktiski daudziem šis laiks sasniedza vairākas stundas. Vizuāli gan nekas neliecināja, ka mājaslapas darbība būtu traucēta, proti, ierakstot interneta pārlūkprogrammā mājaslapas adresi, tā atvērās bez kavēšanās.

Pirmajās divās Dziesmu un deju svētku biļešu tirdzniecības stundās bija pārdotas 19 848 biļetes uz dažādiem svētku maksas pasākumiem, aģentūru LETA informēja svētku sabiedrisko attiecību vadītāja Inga Vasiļjeva. No visām pārdotajām biļetēm līdz plkst.13 internetā bija nopirkts 41,51%. Elektroniskajā rindā plkst.13 gaidīja 76 169 cilvēki.

Cilvēki sociālajos tīklos pauda neapmierinātību par ilgo gaidīšanu elektroniskajā rindā. Piemēram, kāds students mikroblogošanas vietnē “Twitter” sūdzējās par to, ka “Biļešu paradīzes” mājaslapā rindā nav norādīts kārtas numurs, līdz ar to nav skaidrs, vai rindā vispār ir jēga “stāvēt”. Savukārt tvitera lietotājs Augusts Zilberts rakstīja: “Publiskajā tirdzniecībā uz visiem maksas pasākumiem nodotas 95 230 biļetes. Virtuālajā rindā stāvu jau 1,5 h. Pērkot biļetes uz “Coldplay” stadionā ar 90 000 ietilpību, rinda no solītajām maksimums 10 minūtēm bija 7 minūtes.”

Kā jau ierasts, Dziesmu un deju svētku biļešu gaidīšanas drudzī notika arī daži starpgadījumi. Piemēram, sestdienas rītā tirdzniecības centrā “Domina Shopping”, kur arī ir “Biļešu paradīzes kase” atskanēja evakuācijas trauksme, izjaucot sanākušo cilvēku izveidoto rindu pēc Dziesmu un deju svētku biļetēm. Savukārt tirdzniecības centrā “Spice”, atverot lielveikala daļu, kurā atrodas “Biļešu paradīzes” kase, atklājās, ka pēc Dziesmu un deju svētku biļetēm izveidojušās divas rindas. Pēc kādas sievietes ieteikuma abas rindas tika sapludinātas, izmantojot rāvējslēdzēja principu.

Kopumā “Biļešu paradīzes” kasēs un internetā tirdzniecībā nonākušas 95 230 biļetes uz 19 XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku maksas pasākumiem. “Biļešu paradīzes” kasēs vienā pirkumā var iegādāties ne vairāk kā četras biļetes, bet internetā — ne vairāk kā astoņas.

XXVI Vispārējie latviešu Dziesmu un XVI Deju svētki notiks Rīgā no 2018.gada 30.jūnija līdz 8.jūlijam. Kārtējie Dziesmu un deju svētki norisināsies Latvijas valsts simtgades svinību zīmē.

Novadu ziņas