Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aizkrauklē plāno būvēt degvielas uzpildes staciju

SIA “Circle K Latvia” plāno būvēt degvielas uzpildes staciju (DUS) netālu no Aizkraukles dzelzceļa stacijas — Aizkraukles pagasta teritorijā, zemesgabalā “Baltirbes”, blakus ceļa Aizkraukle—Aizkraukles dzelzceļa stacija un Rīgas—Daugavpils šosejas krustojumam.

Aizkraukles novada būvvaldes vadītājs Juris Letinskis informē, ka būvvalde saņēmusi firmas “Circle K Latvia” iesniegumu un akceptējusi būvniecības ieceri, firma vēl izstrādās būvprojektu. DUS būs Rīgas—Daugavpils šosejas malā, uz stūra, kur automašīnas izbrauc no Aizkraukles un nogriežas Kokneses virzienā. Gājēju celiņa posmu, kas ved uz dzelzceļa staciju, saglabās, kā arī izbūvēs trešo braukšanas joslu, lai būtu ērti nogriezties. Braucot no Aizkraukles, uz DUS būs labais pagrieziens, bet, braucot uz Aizkraukli, — kreisais pagrieziens.
SIA “Latvija Statoil” zemesgabalu “Baltirbes” iegādājās jau 2008. gadā 2,2 hektāru platībā, toreiz bija iecere būvēt lielu DUS ēku, taču firma to neuzcēla. Vēl tika būvēts ceļš Tīnūži—Koknese, un firmas pārstāvji veica tirgus izpēti gan šajā, gan šosejas Rīga—Daugavpils posmā. Posmā Tīnūži—Koknese joprojām nav nevienas DUS, jo tas ir ātrgaitas ceļš, kur DUS izbūve būtu ļoti sarežģīta.
Firmas pārstāvji secinājuši, ka pēc DUS pakalpojumiem Aizkrauklē būs pieprasījums, tuvākās uzpildes stacijas šosejas malā ir Skrīveros un Koknesē.
“Pašlaik tur ir lauksaimniecības zeme, bet tas nav šķērslis, saskaņā ar teritoriālo plānojumu tur drīkst būt apkalpes objekts,” informē būvvaldes vadītājs. Salīdzinot ar ieceri pirms 10 gadiem, būvniecības apjoms ir samazināts. Plānots uzbūvēt DUS un automātiskās automazgātavas ēkas, vieglo automašīnu uzpildes laukumu ar trijām uzpildes saliņām un nojumi, kravas auto uzpildes laukumu ar vienu uzpildes saliņu, 20 vieglo automašīnu stāvvietas, tajā skaitā būs viena stāvvieta cilvēkiem ar īpašām vajadzībām. DUS būs veikals, sešas apmeklētāju tualešu telpas, tajā skaitā viena cilvēkiem ratiņkrēslos.  
Projektā jāparedz automazgātavas notekūdens sistēmas izbūve ar lokālajām attīrīšanas iekārtām un sadzīves notekūdens sistēma ar lokālajām bioloģiskās attīrīšanas iekārtām. Ūdeni DUS vajadzībām paredzēts ņemt no urbuma.
Tehnisko projektu izstrādās Rīgā reģistrētā SIA “Arhitektūras un dizaina birojs  “5. Avēnija””. 

Novadu ziņas