Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aizkrauklē sākušies skolas piebūves celtniecības darbi

Aizkrauklē, pie novada vidusskolas ēkas Draudzības krastmalā 5, ar žogu ierobežota teritorija ap skolas piebūves celtniecības vietu. Būvdarbi sākušies ar pazemes komunikāciju pārvietošanu — tās atrodas vietā, kur jāceļ piebūve. 
 Darbu grafiks paredz, ka vispirms jāizbūvē un jāpārbūvē  inženierkomunikācijas — ūdensvads, sadzīves un virsūdeņu kanalizācija, siltumtīkli. Tiks nojaukta līdzšinējā transformatoru apakšstacija un citā vietā uzbūvēta jauna, šie darbi notiks AS “Sadales tīkls” pārraudzībā. Lai nodrošinātu ūdens piegādi Draudzības krastmalas četru  deviņstāvu māju augšējos stāvos, saskaņā ar tehnisko projektu katrā mājā līdz 10. augustam plānots uzstādīt rūpnieciski ražotu sūkņu staciju. Pēc tam demontēs līdzšinējo trešā pacēluma sūkņu staciju, kas atrodas būvlaukuma teritorijā. Citā vietā tiks ierīkoti kanalizācijas cauruļvadi, kas šķērso būvlaukumu, kā arī lietus kanalizācijas tīkls. Plānots, ka apakšzemes komunikāciju būvi varētu pabeigt apmēram triju nedēļu laikā. Pēc tam iedzīvotājiem un operatīvo dienestu transportam tiks atvieglota piekļūšana Draudzības krastmalas mājām. 
Par piebūves celtniecību Aizkraukles novada dome noslēgusi līgumu ar SIA “IMG Constructor”, un būvdarbi izmaksās 2 980 237 eiro, bet kopā ar 21% pievienotās vērtības nodokli (PVN) — 3 606 087 eiro. Aizkraukles novada domes priekšsēdētāja vietnieks Einārs Zēbergs informē, ka iepirkumā piedalījās trīs pretendenti. Uzvarētāja un trešā pretendenta piedāvātā summa par būvdarbu veikšanu atšķīrās par apmēram 800 tūkstošiem eiro. Būvuzraudzību par 35 tūkstošiem eiro kopā ar PVN veiks SIA “BŪVĒLOGS projekti”, un šī summa iekļauta kopējās būvniecības izmaksās. Projektu izstrādāja SIA “ARG Projekts”, un tās pārstāve Gunta Kursīte veiks autoruzraudzību. 
Projekta īstenošanai pašvaldība Valsts kasē pavisam aizņemsies apmēram pusotru miljonu eiro, pārējā summa ir valsts un Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzfinansējums. Piebūvi paredzēts nodot ekspluatācijā nākamā gada decembrī. Plānots, ka skolēni jaunajās telpās varētu sākt mācīties 2021. gada janvārī.
Iecerēto stāvlaukumu un ielu starp Spīdolas ielas 12. un 14. māju šogad, visdrīzāk nebūvēs, jo tam nav naudas. Šī projekta īstenošanai būtu vajadzīgi vairāk nekā 100 tūkstoši eiro. Dome šī gada budžetā tik lielu summu neparedzēja, cerot to aizņemties Valsts kasē. Taču ir būtiski mainījušies Finanšu ministrijas noteiktie aizņēmumu saņemšanas nosacījumi, kurus Pašvaldību aizņēmumu un galvojumu kontroles un pārraudzības padome arī ievēro. Zēberga kungs norāda, ka pašvaldība ar lielām pūlēm var saņemt valsts aizdevumu Eiropas līdzfinansētajiem projektiem, taču pašvaldības projektiem, kuru īstenošanai Eiropas līdzfinansējums nav paredzēts, izveidojusies gara rinda. Turklāt aizņēmuma gadījumā 25% būtu jāgarantē no pašvaldības budžeta.
Kā jau “Staburags” iepriekš rakstīja, piebūve vajadzīga, lai sākumskolas klases no  Rūpniecības ielas ēkas pārceltu uz Draudzības krastmalu 5. Pašlaik Aizkraukles novada vidusskola izvietota trijās ēkās — Lāčplēša ielā, Draudzības krastmalā un Rūpniecības ielā. Lai iegūtu Eiropas līdzfinansējumu, tika izveidota Aizkraukles novada vidusskola, apvienojot novada ģimnāziju, pilsētas sākumskolu un 1. vidusskolu. 

Novadu ziņas