Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aizkrauklē sarīko pagalma svētkus

Aizkraukles Bērzu ielas 2. daudzdzīvokļu mājas iedzīvotāji ar skaistu, sirsnīgu koncertu, grila desiņām un citiem gardumiem bija sarīkojuši pagalma svētkus. Aizkrauklē kas tāds notika pirmo reizi.

Ideja par šādu pasākumu radās vairākām bērnības draudzenēm, kurām pašām ir bērni. Draudzenes nolēmušas — ja mājas bērni prot spēlēt un dziedāt, tad šādas prasmes jāliek lietā un jāiepriecina citi, kā arī tuvāk jāiepazīstas ar kaimiņiem. Rūpes uzņēmās pieaugušie, par aparatūru un apskaņošanu gādāja Līga Butāne un Artūrs Zemnieks, bet bērni izveidoja un izvietoja afišas, kā arī uzaicināja savus draugus. Uz koncertu ieradās daudzi mājas un arī blakus māju iedzīvotāji, citi to skatījās pa atvērtu logu, dažs bija atbraucis pat no Skrīveriem. Mazākais apmeklētājs tikai nesen bija piedzimis un  gulēja ratiņos, bet vecākajiem koncerta baudītājiem bija senioru vecums.

Koncertā dziedāja un spēlēja ne tikai bērni, bet arī pieaugušie, piemēram, mājas iedzīvotājs Jans Korols spēlēja akordeonu un  dziedāja krievu, baltkrievu un poļu valodā.

“Tādai auditorijai spēlēju reti — akordeona spēli esmu apguvis pašmācībā un ikdienā to uzspēlēju savam priekam. Akordeonu dzīvoklī nevar spēlēt tā, lai citi nedzird, kaimiņi to ir ievērojuši, un Līga Butāne mani uzaicināja spēlēt pagalma svētkos,” stāsta Jans Korols. “Apmēram pirms pieciem gadiem biju ciemos pie radiem Minskā. Daudzdzīvokļu mājas pagrabā bija iekārtota telpa, kur iedzīvotāji pulcējās svētkos, piemēram, bērnus apsveica dzimšanas dienā. Nezinu, vai tā ir arī citās Minskas mājās, bet kopīga svētku svinēšana saliedē. Domāju, ka šādi pagalma svētki ir vajadzīgi, lai iepazītu kaimiņus. Novēlu, lai arī citu Aizkraukles māju iedzīvotājiem izdodas sarīkot pagalma svētkus!”

“Koncertā satikās vairākas paaudzes — vectētiņi un vecmāmiņas, bērni un mazbērni. Mēs ļoti gribētu, lai šādi pagalma svētki kļūtu par tradīciju. Ir jauki visiem sanākt kopā, atpūsties un kļūt saliedētākiem,” saka viena no idejas autorēm un pasākuma rīkotājām Ilze Ivanāne. Viņa gan piebilst, ka bija pārsteigta par policijas ekipāžas un zemes īpašnieces ierašanos. “Policijas darbinieki ieradās pēc pulksten 21 un sacīja, lai mēs “tā mierīgāk” un respektējam apkārtējos iedzīvotājus, pēc pulksten 22 nespēlējam skaļu mūziku. Savukārt zemes īpašniece interesējās, vai pēc tam viss būs sakopts. Ikdienā cilvēki bieži daudz kur sabiedriskajās vietās sēž un lieto alkoholu, “tusējas”, kā arī ilgstoši ir kaut kas nesakopts, un neviens par to neliekas ne zinis. Taču, kad notiek skaists pasākums, visi sarosās.”

Ingas Spēlmanes foto

Novadu ziņas