Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aizkraukles biznesa ideju konkursā finansējumu saņem interaktīvās grāmatas autore

Noslēgusies biznesa ideju konkursa “Esi uzņēmējs Aiz­kraukles novadā 2019!” pirmā kārta. Vērtēšanas komisija nolēma atbalstīt aizkrauklietes Daces Bebrišas radīto radošo, interaktīvo grāmatu īpašiem dzīves mirkļiem, kuru var dēvēt par mūsdienīgu pūralādi.

Dace radījusi interaktīvu, inovatīvu, radošu grāmatu ģimenes un sabiedrības saliedēšanai. Šobrīd gatava aktivitāšu grāmata ģimenei, kas paredzēta bērnam no viena līdz 10 gadu vecumam, taču Dace jau strādā pie līnijas turpinājuma — skolas laiku grāmatas, mīlestības, ceļojumu un citām.
Iedvesma Dacei radās, dzīvojot mājās ar jaunāko — trešo — meitiņu. “Mazuļu grāmatas lielākoties paredzētas līdz gada vecumam. Un tad es paliku dusmīga. Kur man pierakstīt to visu skaisto un smieklīgo, kas notiek pēc tam? Vecāko meitu “pērļu frāzes” pierakstīju uz lapiņām, kuras laika gaitā pazuda. Tas mani mudināja sākt rīkoties. Grāmatu sākotnēji veidoju sev un meitām. Tās tapšanā tika ieguldīts milzīgs darbs. Tad sekoja viens pasūtījums, un es sapratu, ja tas patīk un nes labumu arī citiem, kāpēc nepieķerties vērsim pie ragiem?” stāsta Dace.
Grāmatas paliekošā vērtība ir tikai viens no ieguvumiem. Svarīgākais ir laiks kopā ar mīļajiem. Grāmatas pildīšana ir process, kurā iesaistās ģimene un draugi. Līdzīgi kā mazuļu grāmatās, arī Daces radītajā ir atskaites punkti — vieta fotogrāfijām, svarīgākajiem datiem un citām lietām. Dace gājusi tālāk un grāmatā iekļāvusi rotaļas, uzdevumus, vietu svētku aprakstam, vēstulēm un intervijas jautājumus. “Mūsdienās akcents tiek likts uz fotogrāfijām. Bet kur paliek informācija? Laiks dzēš atmiņas par sirsnīgiem un jautriem notikumiem, šī grāmata palīdz tās apkopot, uzzināt vairāk vienam par otru, kā arī labi pavadīt laiku,” stāsta grāmatas autore. Grāmatu papildina Daces dzejoļi, interneta ilustrācijas un vairāki mākslinieces Ilzes Možeikas zīmējumi. Autore saka lielu paldies maketētājam Andrejam Volkovam, teksta korektorei Sanitai Dāboliņai un papīra dizainerei Ludmilai Ēvelei, kas ar savu profesionālismu palīdzēja realizēt ideju, un vīram par atbalstu. 
Biznesa ideju konkursā iegūtais 3500 eiro lielais finansējums tiks izmantots izdevuma tirāžai un nākamo grāmatu maketu izveidei. Ieklausoties biznesa mentoru teiktajā, tiks veidotas vairāku veidu vienas līnijas grāmatas. Visvienkāršākajā variantā būs vadlīnijas un grāmatas īpašnieki varēs paši brīvi izpausties, būs pieejams variants ar papildinājumiem, kur jau būs gatavi interviju jautājumi un norādes. Luksusvariantu papildinās papīra dizaina konstrukcijas, vēl plānots personalizētais variants, ko gatavos pēc pasūtījuma.
“Priekšā milzīgs darbs. Strādāju pie zīmola radīšanas, lai produktu veiksmīgi palaistu digitālajā vidē. Uzsvars tiks likts uz tiešo pārdošanu. Tāpat plānoju grāmatu piedāvāt pašvaldības iestādēm, dāvanu veikaliem un grāmatnīcām,” nākotnē raugās Dace.
Aizkraukles novada pašvaldības organizētajā pirmajā biznesa ideju konkursā tika saņemti trīs pieteikumu. Jānis Apeināns prezentēja ideju par ātrās ēdināšanas uzņēmuma “Traki Gardi” izveidi, savukārt Marta Dīce — ideju par kurināmā materiāla ražošanu. Konkursa komisija, kuras sastāvā bija Aizkraukles novada uzņēmējdarbības atbalsta centra vadītāja Baiba Kellere, attīstības plānotāja Ilona Kāgane, uzņēmēja, “IGA centra” vadītāja Ieva Erdmane, Zemgales uzņēmējdarbības centra vadītājs Nauris Pauliņš, nolēma otro un trešo vietu nepiešķirt, 3500 eiro lielo finansējumu atvēlot Daces Bebrišas idejas atbalstam.

Novadu ziņas