Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aizkraukles dome aizņemas 101,5 tūkstošus eiro, lai pārbūvētu iekšpagalmu Aizkrauklē, Gaismas ielā 4, un ielu gar vakara (maiņu) vidusskolu

Šodien, 4. septembrī, sākās iekšpagalma pārbūve Aizkrauklē, Gaismas ielā 4. Darbus veic ceļu būves sabiedrība “Aizkraukle”. Būvdarbus tā veiks par 127 tūkstošiem eiro, bet kopā ar tehniskā projekta izstrādi un papildu darbiem iekšpagalma un ielas pārbūve izmaksās 131 tūkstoti eiro.

Novada domes priekšsēdētāja vietnieks Einārs Zēbergs stāsta, ka paredzami tikpat lieli rakšanas darbi kā iepriekš pie Spīdolas ielas 3. mājas. Iekšpagalma pārbūve varētu ilgt apmēram divus mēnešus. Tiks mainīts segums, pamatne, inženierkomunikācijas.  Paredzēts izveidot brauktuves un ietves bruģa segumu, jo tas ir lētāks un vajadzības gadījumā vieglāk piekļūt komunikācijām. Tiks izveidotas jaunas autostāvvietas vakarskolas vajadzībām.


Aizkraukles novada dome šī gada budžetā paredzēja 67,62 tūkstošus eiro iekšpagalma brauktuves pārbūvei pie dzīvojamās mājas Aizkrauklē, Gaismas ielā 4, atbilstoši novada pašvaldības investīciju plāna 2014.—2020. gadam punktam “Pagalma brauktuvju, ietvju un stāvlaukumu seguma atjaunošana kvartālā starp Gaismas un Spīdolas ielām”. Topogrāfiskā  uzmērīšana izmaksāja 381,92 eiro, kā arī par 4053,50 eiro tika izstrādāts un  novada pašvaldības būvvaldē akceptēts pārbūves tehniskais projekts.

Novada domes priekšsēdētāja vietnieks Einārs Zēbergs informē, ka pašvaldības Iepirkumu komisija būvniecības iepirkumā saņēma divus piedāvājumus. Komisija par uzvarētāju atzina ceļu būves sabiedrību “Aizkraukle”, kura piedāvāja veikt darbus par 127,49 tūkstošiem eiro. Otra pretendenta piedāvātās izmaksas bija vēl lielākas. Diemžēl šī summa pārsniedz budžetā paredzētos līdzekļus — pēc tehniskā projekta izstrādes un pašvaldības būvdarbu iepirkuma tika konstatēts, ka būvdarbu finansēšanai vēl vajag 101,5 tūkstošus eiro.

Aizkraukles novada pašvaldības izpilddirektors Kaspars Sniedzītis stāsta, ka tehniskā  projekta izstrādes laikā  atklājās papildus veicamie darbi, kas arī prasa līdzekļus. Tādēļ  Aizkraukles novada dome nolēma iekšpagalma pārbūves projektu atzīt par prioritāru un būvdarbu veikšanai trūkstošo summu aizņemties Valsts kasē — pavisam 101,5 tūkstošus eiro. Aizdevuma atmaksas laiks noteikts uz desmit gadiem ar atliktā maksājuma termiņu uz diviem gadiem.  Aizņēmuma pamatsummas atmaksa jāsāk jau šogad.

Novadu ziņas