Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aizkraukles domes vadība: “Tas ir politiskais teātris!” Deputāte Ludmila Ušakova: “Kāpēc jūs nedomājat par cilvēkiem?” 1

Aizkraukles novada domes sēdē deputāte Ludmila Ušakova šodien lūdza sasaukt domes paplašināto ārkārtas sēdi, lai pārskatītu domes 2018. gada 26. jūlija lēmumu,  kurā tika atļauta plastmasas pārstrādes ražotnes atvēršana Aizkrauklē, Bitēnu ielā 14. 

Ludmila Ušakova vēlas jautājumu apspriest vēlreiz, vai pašvaldība pareizi rīkojusies. Pagājušajā gadā deputāti pieņēma lēmumu, ar kuru Zviedrijas firmai atļāva kārtot dokumentus, bet dome nepieņēma galīgo lēmumu, vai firmai atļaut sākt darbību Aizkrauklē. Taču tagad iznāk, ka firma bez domes lēmuma varēs sākt darbību Aizkrauklē, ja saņems B kategorijas piesārņojošās darbības atļauju. 

Domes juriste Gita Židova paskaidroja, ka ārkārtas sēdi var sasaukt, ja iesniegumā ir vienas trešdaļas deputātu parakstu (jābūt piecu deputātu parakstiem) un ja ir iesniegts konkrēts lēmumprojekts — jāzina, par ko tad būs jālemj. Šodien tāds dokuments vēl nebija sagatavots. 


Ludmila Ušakova saņēmusi rakstisku Madonas reģionālās vides pārvaldes atbildes vēstuli. Tajā uzsvērts, ka bez pozitīva Aizkraukles novada pašvaldības lēmuma Madonas reģionālā vides pārvalde nebūtu sākusi izskatīt firmas “DNS Processing” iesniegumu par B kategorijas piesārņojošās darbības atļaujas saņemšanu un ka Aizkraukles novada pašvaldības lēmums pieņemts jau pirms tehnisko noteikumu saņemšanas. Pārvalde lūdz viņu līdz 5. aprīlim sniegt faktos balstītus priekšlikumus nosacījumu izvirzīšanai vai pamatotus argumentus atteikumam izsniegt piesārņojošas darbības atļauju. Kā viņai telefoniski paskaidrojusi Madonas reģionālās vides pārvaldes speciāliste Dace Rudusa, pēc atļaujas saņemšanas uzņēmuma darbība vairs nebūs apturama. Ludmila Ušakova grib ar deputātiem vēlreiz pārrunāt jautājumu par ražotnes iespējamo atvēršanu.


Ludmila Ušakova uzskata — pieņemot domes lēmumu, deputāti tikuši varbūt neapzināti maldināti par to, ka Zviedrijas firmai nepieciešama pašvaldības atļauja, lai tā varētu sākt kārtot dokumentāciju. Toreiz deputātiem ticis teikts, ka vēlāk tikšot lemts par to, atļaut vai neatļaut atvērt ražotni. Tagad iznāk, ka Madonas reģionālā vides pārvalde varēs dot B kategorijas piesārņojošās darbības atļauju, ja netiks iesniegti pamatoti argumenti, kāpēc atļauju dot nevajadzētu, un firma varēs uzsākt savu darbību Aizkrauklē. 
Ludmila Ušakova saglabājusi novada pašvaldības izdevuma “Domes Vēstis” 2018. gada 8. septembra numuru, kurā par domes lēmumu solīts: “Tā vēl nav atļauja — par to lems deputāti pēc tam, kad būs saņemta pilnīga informācija par to, cik videi un cilvēkam ir draudzīga šī uzņēmuma darbība, kā arī visi tiek aicināti sabiedriskajā apspriešanā”.


Taču ne sabiedriskā apspriešana (tā attiecas uz būvniecību), ne sabiedrības līdzdalības process, kas ir divas atšķirīgas lietas, nav izsludinātas. Izsludināt sabiedrisko apspriešanu nebija pamata, tomēr pašvaldība varēja izsludināt sabiedrības līdzdalības procesu, kas netika izdarīts, jo rūpnieciskajā teritorijā, kāda ir Bitēnu iela, teritorijas plānojumā esot atļauta atkritumu pārstrāde. 


Ludmilas Ušakovas ierosinājums raisīja karstas diskusijas un sadusmoja gan domes priekšsēdētāju Leonu Līdumu, gan viņa vietnieku Eināru Zēbergu. Leons Līdums sacīja, ka tas ir politiskais teātris, tautas tracināšana un vai tagad gaidāma tiesvedība? “Jūs esat pret uzņēmējdarbību! Kad budžetā vajag pārdalīt naudu, tad visam vajag, bet, kad vajag sadarboties ar uzņēmējiem, tad taisām politisko teātri!” sacīja Leons Līdums. “Mēs neesam nekādi eksperti, lai izvērtētu, būs vai nebūs kaitīgums, mēs pareizi lēmām — atļāvām firmai kārtot atļauju saņemšanu. Ja viss būs likumdošanas ietvaros, process var notikt. Tāds bija lēmums. Kur te ir maldināšana? “Paldies” par šiem skaļajiem vārdiem!” Viņš arī norādīja, ka Ludmila Ušakova tagad maldina sabiedrību. 

“Kāpēc jūs nedomājiet par iedzīvotājiem?” iebilda Ludmila Ušakova.  


Arī deputāts Arvis Upīts uzskata, ka tas ir politiskais teātris, gatavojoties Eiropas Parlamenta vēlēšanām. 


Einārs Zēbergs norādīja, ka neviena ražošana nav iespējama bez piesārņojošās darbības. Viņš sacīja, ka SIA “Seces koks” bijušajā teritorijā Aizkrauklē, Jaunceltnes ielā, būs industriālais parks un pagaidām nav zināms, kāda ražošana un piesārņojošās darbība tur būs. “Varbūt liekam lozungu mūsu mājas lapā, ka mēs esam slēgti investīcijām, jebkuras uzņēmējdarbības attīstībai? Ko tad mums runāt par atsevišķām lietām, varbūt runājam par visu kopumā un sakām, ka nevajag!” sacīja Einārs Zēbergs.


“Nu tu gan esi demagogs!” izsaucās deputāts Guntis Jankovskis. Pēc viņa domām, Madonas reģionālā vides pārvalde vēlas, lai domes lēmums par plastmasas pārstrādes ražotni tiktu konkretizēts. Viņš gan netic, ka ražotne ikdienā izpildīs tādus pašus noteikumus kā līdzīgas ražotnes Norvēģijā, tāpēc jau esot izvēlēta Latvija.


“Nesaprotu, kāpēc jūs negribat apspriest, lai cilvēki zina, kas notiek mūsu pašvaldībā!” sacīja Ludmila Ušakova. “Kāpēc viss pa kluso? Mēs esam deputāti un atbildīgi par cilvēkiem, kuri par mums ir balsojuši!”


Ludmila Ušakova vēlas jautājumu apspriest vēlreiz, vai pašvaldība pareizi rīkojusies. Viņa materiālus par plastmasas ražotni nosūtījusi zinātniekiem un gaida atzinumu.

“Tad gaidām iesniegumu likumā noteiktajā kārtībā!” sacīja Leons Līdums. 


“Ja būs pieci  deputātu paraksti, tad iesniegums būs, ja nē, tad nevienam nekas neinteresē,” sacīja Ludmila Ušakova. 

Komentāri 1

artists30

Ieteikums Staburags žurnālistiem. Varējāt tak visu sēdes protokolu pārkopēt un nopublicēt.
Runājot par ražotni. Ušakovas kundze,Jūs parēķinājāt cik cilvēkiem būs iespējas strādāt?
Ja pareizi atminos,šī konkrēta rūpnīca izdalīs mazāk piesārņojumu kā to dara jau esošās rūpnīcas,tāda kā Jeld Wen,AKZ.
Ja mēs skatamies no piesārņojuma līmeņa,tad varbūt aizliedzam pārvietoties ar auto pa pilsētu.
Un jautajums Staburags redakcijai-cik jums samaksāja par šo reklamu?

pirms 4 mēnešiem, 2019.03.28 17:38

Novadu ziņas