Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aizkraukles iedzīvotāji grib vākt parakstus pret ārvalstu plastmasas pārstrādes ražotnes izveidi; būvvalde aicina pagaidīt — viedokli varēs izteikt publiskajā apspriešanā

Pēc publikācijas “Aizkrauklē plāno citu valstu datoru plastmasu pārstrādāt granulās” laikraksta “Staburags” 31. jūlija numurā redakcijai sašutuši zvanīja  iedzīvotāji, solot vākt parakstus pret plastmasas otrreizējās pārstrādes līnijas uzstādīšanu. Aiz­kraukles novada būvvaldes pārstāvis Juris Letinskis informē, ka būvvalde vēl izsludinās publisko apspriešanu un iedzīvotāji varēs izteikt savu viedokli.

Publikācijā informējām, ka Zviedrijas firma “Recipo AB” ražotnē Aizkrauklē plāno ievest izmantoto datoru un televizoru plastmasu no citām valstīm, pārstrādāt to granulās un eksportēt galvenokārt uz ASV un Āzijas valstīm. Aizkraukles novada domes sēdē vairākums deputātu nobalsoja par atļaujas došanu plastmasas otrreizējās pārstrādes līnijas darbības sākšanai Aizkrauklē, Bitēnu ielā 14, industriālā parka teritorijā, ar nosacījumu, ka Aizkraukles novada pašvaldības būvvalde uzdos firmai iesniegt vajadzīgos dokumentus, lai izvērtētu, vai ražošanas iecere atbilst Latvijas normatīvo aktu prasībām.

“Esmu no Madonas, bet Aiz­krauklē dzīvo mani bērni, arī es kādreiz tur dzīvoju. Esmu šokēta, satriekta par tādu domes lēmumu, man ir pilna sirds, tāpēc jums zvanu! Kā deputāti ar vieglu roku, neizvērtējot visus apstākļus, varēja tā nobalsot? Tik mazā, sakoptā pilsētā kā Aizkraukle pārstrādās citu valstu atkritumus!” redakcijai sacīja zvanītāja, kuras vārds ir zināms. “Izbrīna, kā zviedri uzzināja, ka Aizkrauklē ir telpas, kur var ierīkot tādu ražotni? Uzskatu, ka vajadzēja rīkot sabiedrisko apspriešanu, cilvēki vispirms ir jāinformē par tādu ieceri. Esmu kategoriski pret tādas ražotnes atvēršanu Aizkrauklē!”

Kāda Sērenes iedzīvotāja, kuras vārds redakcijai zināms, bija gatava vākt parakstus pret ražotnes atvēršanu. “Dzīvoju Sērenē, mani tas neskar, tomēr mani ļoti satrauc tādas ražotnes iecere, domāju par skaisto pilsētu,” viņa sacīja. “Manuprāt, tā ir tumša un slidena lieta, kurā ir daudz neskaidrību. Kā var būt, ka zviedriem būs izdevīgi vest plastmasas atkritumus no Skandināvijas valstīm pāri jūrai uz Aizkraukli? Kāpēc viņi būs tik dāsni par to maksāt? Vedot un pārstrādājot plastmasu, tiks piesārņota mūsu daba. Aizkrauklei nevajag tādu ražotni!”

Aizkraukles novada būvvaldes pārstāvis un pilsētas galvenais arhitekts Juris Letinskis informēja, ka būvvalde konceptuāli pieņēmusi lēmumu rīkot publisko apspriešanu pēc tam, kad firma būs iesniegusi ieceres dokumentāciju. Tiks sagatavotas anketas, un ikviens iedzīvotājs varēs izteikt savu viedokli. Par publiskās apspriešanas norises laiku tiks paziņots. Līdz šim firma vajadzīgos dokumentus nav iesniegusi, līdz ar to nav juridiska pamatojuma sludināt publisko apspriešanu.

Novadu ziņas