Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aizkraukles jaunieši sacenšas Baltkrievijā

Pieci Aizkraukles jaunieši —  Ksenija Šapolovska, Kristīne Galstjana, Austris Kļaviņš, Kristers Jānis Bite un Marks Bičkovičs — piedalījās sporta un tūrisma nometnē un sacensībās Baltkrievijā.

Kopā ar jauniešiem uz Baltkrieviju devās Aizkraukles novada pašvaldības Klientu apkalpošanas centra vadītāja Laura Mikulova un jaunatnes lietu koordinatore Inga Ramane. Delegācija kaimiņvalstī viesojās pēc Aizkraukles draudzības pilsētas Šarkovšinas ielūguma un sacensībās startēja kā vienota komanda.

“Sporta un tūrisma nometni baltkrievi rīkoja, lai veidotu ciešākas saites ar sadraudzības pilsētām,” stāsta Ksenija Šapolovska. “Dzīvojām teltīs, ko iepriekš nebijām darījuši, tur bija ļoti daudz odu, upē auksts ūdens, nekāda komforta, bet pieradām pie tādiem apstākļiem. Sacensībās dažādās disciplīnās startēja ap 200 dalībnieku. Visur piedalījās arī mūsu jaukais šoferis Juris Kruglovs, ceram, ka viņš mūs pavadīs arī citos braucienos. Prezentējām savu komandu, un mūsu prezentācija  baltkrieviem ļoti patika. Piedalījāmies tūrisma ēdienu gatavošanas sacensībās, startējām pludmales volejbolā, badmintonā, velotrasē ar šķēršļu joslu, braucienā ar kanoe laivām, sacentāmies prāta spēlēs. Nepiedalījāmies orientēšanās sacensībās, jo mums bija pārāk maz dalībnieku. Visazartiskākā izvērtās braukšana ar kanoe laivām, to darījām pirmo reizi, spēcīgā straume nesa laivas, un ceļā bija jāpārvar šķēr­šļi. Braucām ilgāk nekā citi, lija lietus, pūta spēcīgs vējš, bija grūti, tomēr tas bija arī  interesanti. Visu sacensību kopvērtējumā ieguvām sesto vietu. Baltkrievi bija ļoti draudzīgi, sirsnīgi, saprotoši, gribētos ar viņiem tikties vēlreiz.  Vissvarīgākā ir atziņa, ka labi pavadījām laiku, guvām vērtīgu pieredzi, jaunus draugus un iespaidus.”
“Šādā nometnē Aizkraukles novada jaunieši, kuri kā brīvprātīgie iesaistās pašvaldības rīkotajās aktivitātēs novadā, piedalījās pirmo reizi, gūstot vērtīgu pieredzi un lielu gandarījumu,” atzīst jaunatnes lietu koordinatore Inga Ramane.

Novadu ziņas