Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aizkraukles līnijā pārvadāti 1,11 miljoni pasažieru

AS "Pasažieru vilciens" šogad pirmajā ceturksnī pārvadāja 4,04 miljonus pasažieru, kas ir par 4,3% vairāk nekā pērn attiecīgajā periodā, aģentūrai LETA pavēstīja uzņēmuma pārstāve Agnese Līcīte. Pasažieru plūsmas pieaugums šajā periodā bija vērojams gandrīz visās "Pasažieru vilciena" līnijās. Tostarp lielākais pasažieru skaits 2019.gada pirmajā ceturksnī pārvadāts Tukuma līnijā - 1,36 miljoni pasažieru, kamēr Aizkraukles līnijā pārvadāti 1,11 miljoni pasažieru, kas ir pieaugums par 2,9%, bet Jelgavas līnijā - 750 900 pasažieru, kas ir pieaugums par 7,3%.
No dīzeļvilcienu maršrutiem visvairāk pasažieru pārvadāts Valgas līnijā - 198 700, kas ir par 4,9% vairāk nekā 2018.gada pirmajā ceturksnī.
Pēc "Pasažieru vilciena" datiem, iecienītākais vilcienu biļešu veids joprojām ir vienreizējās biļetes - 2019.gada pirmajā ceturksnī šo biļešu veidu braucienam izvēlējušies 59,8% pasažieru, kamēr pārējie pasažieri jeb 40,2% braucienam izmantojuši kādu no piedāvātajiem abonementa biļešu veidiem.
"Pasažieru vilciena" klienti arvien biežāk vilciena biļeti izvēlas iegādāties e-vidē - šogad pirmajos trijos mēnešos "Pasažieru vilciena" mājaslapā un mobilajā lietotnē nopirkti 172 700 vilcienu biļešu, kas ir 7,1% no kopējā pārdoto vienreizējo biļešu skaita, kamēr 2018.gada pirmajos trijos mēnešos e-vidē pārdoti biļešu īpatsvars veidoja 4,5%.
Kopējie "Pasažieru vilciena" ieņēmumi no biļešu tirdzniecības šogad pirmajā ceturksnī bija 4,23 miljoni eiro, kas ir par 2,7% vairāk nekā 2018.gada pirmajā ceturksnī, kad ieņēmumi bija 4,12 miljoni eiro.
Pasažieru pārvadājumu nodrošināšanai ikdienā tiek izmantoti 23 elektrovilcienu sastāvi un 18 dīzeļvilcienu sastāvi.
"Pasažieru vilciens" ir izveidots 2001.gadā, nodalot iekšzemes pasažieru pārvadājumus no "Latvijas dzelzceļa" veiktajām funkcijām. Iepriekš "Pasažieru vilciens" 100% bija "Latvijas dzelzceļa" meitasuzņēmums, taču 2008.gada oktobrī tas tika pārveidots par valsts uzņēmumu.

Novadu ziņas