Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aizkraukles mērs Vācijā piedalās konferencē par bēgļu jautājumu 1

Aizkraukles sadraudzības pilsētā Epšteinā (Vācija) biedrība “Europart” un birģermeistars rīkoja pasākumu, kurā Eiropas valstu sešu sadraudzības pilsētu vadītāji un pārstāvji tikās, lai aktualizētu sadarbību — interneta vietnē Facebook informē Aizkraukles novada domes priekšsēdētājs Leons Līdums.

Aizkraukles mērs piedalījās konferencē par bēgļu politiku un situāciju Latvijā, Vācijā, Ungārijā, Francijā un Lielbritānijā. “Parakstītā rezolūcija Eiropas Komisijai un ES Reģionu komitejai īsumā aicina nevis sadalīt bēgļus pa valstīm, bet kopīgiem spēkiem, aktīvāk iesaistot arī ANO, uzlabot apstākļus pierobežu nometnēs, lai pēc situācijas uzlabošanās mītnes zemēs viņi  varētu galvenokārt atgriezties dzimtenē. Emocionāla tikšanās bija ar Pakistānas jaunieti — bēgli, kurš jau trešo gadu mitinās Epšteinā un ir pateicīgs par dzīvības glābšanu,” vēsta Līduma kungs.

“Patvērumu meklētāji tiek sadalīti pa pašvaldībām. Uz 13 500 iedzīvotājiem Epšteinā ir 200 patvēruma meklētāji no Eritrejas, Sīrijas, Irākas, Somālijas un Pakistānas. Viņi ir izvietoti 6 māju blokos. Ir 160 vietējie brīvprātīgie, kuri viņiem palīdz ļoti dažādi — māca valodu, palīdz iegūt medicīnisko palīdzību, meklēt pastāvīgu dzīves vietu, aizpildīt dokumentus. Palīdz organizēt izbraukumus, lai iepazītu apkārtni un piedalītos pasākumos. Tas veicina ātrāku integrāciju vācu sabiedrībā,” vietnē Facebook raksta Līduma kungs.

Aizkraukles mērs arī informē, ka organizētajā bērnu zīmējumu konkursā par Eiropas bēgļu tēmu  gandrīz visas godalgas saņēma Aizkraukles mākslas skolas audzēkņi.

Komentāri 1

gunta.leona

No 10 tūkst cilvēku vienu labo noteikti var atrast. Latvija ir Austrumeiropā atšķirībā no Vācijas, Anglijas. Tur jau tas globalizācijas process notiek krietni labāk nekā Latvijā. Nākotnē tak valsts nav paredzēta tikai pamattautības iedzīvotājiem...

pirms 3 gadiem, 2016.09.28 18:45

Novadu ziņas