Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aizkraukles muzeja pagalmā barikāžu atceres 25. gadadienā deg piemiņas ugunskurs

Šodien, 20. janvārī,  Aizkraukles Vēstures un mākslas muzejā "Kalna Ziedos" notika barikāžu atceres 25. gadadienas pasākums.

Vispirms muzeja zālē barikāžu dalībnieki atcerējās to trauksmaino laiku, kad, mājās paliekot ģimenes locekļiem, viņi devās uz Rīgu, nezinot, vai atgriezīsies.

Novada domes priekšsēdētājs Leons Līdums šodien jau no paša rīta pirmo reizi pie uzvalka atloka  bija piespraudis barikāžu dalībnieka piemiņas zīmi un aicināja to darīt ikvienu barikāžu dalībnieku, jo barikāžu laiku nedrīkst aizmirst. Izvērtējot to laiku,  vislabāk varam novērtēt piedzīvoto un tos ieguvumus, kas mums ir tagad. 

Vēlāk barikāžu dalībnieki pulcējās pie ugunskura, cienājās ar pīrādziņiem un citu cienastu. Kāda sieviete, zinot par gaidāmo pasākumu, šodien uz muzeju bija aiznesusi  žāvētu gaļu un marinētus gurķus, ar ko pacienāt pasākuma dalībniekus. Sieviete sacīja, ka toreiz cilvēki dāsni dalījās ar to, kas viņiem ir mājās, tādēļ tāpat nolēmusi darīt arī šodien.

Pasākumā piedalījās arī 509. jaunsargu vienības jaunsargi.

Novadu ziņas