Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aizkraukles novada dome saņem Dzimumu līdztiesības balvu

Latvijas Nacionālajā bibliotēkā Latvijas Sieviešu nevalstisko organizāciju sadarbības tīkla balva tika pasniegta Aizkraukles novada domei par drosmi piedalīties pirmajā pētījumā “Dzimuma aspekta ietekmes analīze valsts un pašvaldību budžeta procesos”. To saņēma Aizkraukles novada domes priekšsēdētājs Leons Līdums.

Pētījums kalpos kā paraugs citām pašvaldībām pasākumu plānošanā no budžeta līdzekļiem kultūras, sporta un citās jomās. Kopumā no visas Latvijas tika saņemti 49 pieteikumi. Šoreiz balvas saņemšanai tika izvēlēts nevis sacensības princips, bet atsevišķi izvērtējot pašvaldības katrā Latvijas reģionā. Šādu balvu saņēma vēl piecas pašvaldības — Jelgavas, Jūrmalas, Rēzeknes, Ventspils un  Varakļānu novada dome.  Pašvaldību politiķiem balva tika pasniegta otro reizi balvas vēsturē.

Latvijas Sieviešu nevalstisko organizāciju sadarbības tīkls kopš 2006. gada organizē konkursu politiķiem par dzimumu līdztiesības politikas ieviešanu Latvijā. Balva tiek pasniegta gados, kad notiek pašvaldību vai Saeimas vēlēšanas. Dzimumu līdztiesības balvas mērķis ir veicināt sabiedrības izpratni par dzimumu līdztiesības jautājumiem un novērtēt politiķu ieguldījumu dzimumu līdztiesības nodrošināšanā, īpašu uzmanību pievēršot Eiropas Savienības vērtībām.

Balvas pasniedza Edīte Kalniņa,  Sieviešu un vīriešu vienlīdzīgu iespēju padomdevēja komitejas locekle un Eiropas Vardarbības novēršanas observatorijas Latvijas pārstāve, Inete Ielīte, Eiropas Sieviešu lobija valdes locekle, un Elita Kresse, Latvijas pašvaldību savienības pārstāve.

Uzvarētāji saņēma mākslinieces Marutas Raudes darinātos kausus un ziedus, kā arī balvas ceremonijas dalībnieki ieguva mākslinieces Ilzes Dātavas darinātās rotas.

Novadu ziņas