Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aizkraukles novada domes finanšu komiteja atbalsta 4,9 tūkstošus lielā parāda samaksu par viena dzīvokļa komunālajiem pakalpojumiem 4

Kāda Aizkraukles novada pašvaldības dzīvokļa īrniece  sakrājusi 4,9 tūkstošus eiro lielu parādu par labiekārtotu divistabu dzīvokli Lāčplēša ielā, kurā ar ģimeni dzīvoja kopš 2009. gada (2,5 tūkstošus eiro par siltumu, 1,7 tūkstošus parādā “Laumai A”, 684 eiro — par ūdeni).

Aizkraukles novada domes finanšu komiteja šonedēļ vienbalsīgi nolēma samaksāt parādu no pašvaldības budžeta. Galīgais lēmums vēl jāpieņem novada domes sēdē, kas plānota 30. martā.

Pašvaldības speciāliste dzīvokļu jautājumos Lidija Zībārte finanšu komitejas deputātus informēja, ka īrnieces dzīvesveids “slīdēja no labā uz slikto”. Ģimenē pieaugušie ģimenes locekļi lietoja alkoholu un darbā ilgi nenoturējās. Dzīvoklim  parādu dēļ tikusi atslēgta elektrība un gāze, taču siltumu un ūdeni atslēgt nevarēja, līdz ar to parāds auga. “Aizkraukles siltums” un “Lauma A” iesnieguši tiesā prasību par parāda piedziņu, taču tā kā no īrnieces neko nevarēja piedzīt, uzņēmumi neko neatguva. Jaunāko bērnu audzina aizbildne, bet vecākais bērns tagad ir pilngadīgs.

“Mēs esam daudz tur gājuši, taču mūs nelaida iekšā,” sacīja Lidija Zībārte. “Bija arī sūdzības par elektrības zagšanu. Ienākumu ģimenei nav. Tagad dzīvoklim ir cits īrnieks, kurš maksā par komunālajiem pakalpojumiem.”

Novada domes priekšsēdētājs Leons Līdums izteica nožēlu, ka jāmaksā pieci tūkstoši eiro. Uz viņa jautājumu, kādēļ ir sakrāta tik liela summa un nav reaģēts agrāk, Lidija Zībārte atbildēja: “Būtu ļoti drastiski izlikt uz ielas visu ģimeni ar bērnu. Ja ģimenē ir nepilngadīga persona, mums būtu jāierāda cita dzīvojamā platība. Sākumā īrniece ar mums kontaktējās, pēc tam nelaida iekšā, saprotot, kas draud — ka mēs ģimeni varētu izlikt. Mēs esam strādājuši arī ar vēl vienu lielu parādnieku, kam bija vēl lielāks parāds, un aizvakar tika samaksāts viss parāds. Vienkāršāk ir izlikt uz ielas, nevis risināt problēmu!”

Pēc Zībārtes kundzes teiktā, īrniece pēc pārrunām ir uzrakstījusi iesniegumu par dzīvojamās platības piešķiršanu Dārza ielā, kur dzīvo apmēram gadu.

Juriste Lilija Grundšteina norādīja, ka līdz domes sēdei ir jāsagatavo parāda pārskats pa mēnešiem kopš brīža, kad tas radies.

Uz “Staburaga” jautājumu, kādēļ dzīvokli nevar pārdot izsolē, lai atgūtu parāda summu, novada domes izpilddirektors Einārs Zēbergs atbildēja — tādēļ, ka dzīvoklī  dzīvo cits īrnieks. Uz jautājumu, kāpēc mums, nodokļu maksātājiem, jāsedz  īrnieces, kura lieto alkoholu un nestrādā, parāds, Zēberga kungs norādīja, ka trūcīgajām un maznodrošinātajām personām palīdz sociālais dienests, un neesot būtiskas atšķirības,  vai sociālais dienests samaksā dzīvokļa pabalstu vai arī parāds tiek segts šādā veidā, jo tāpat nauda tiek piešķirta no pašvaldības budžeta.

Aizkraukles novada sociālā dienesta vadītāja Ināra Gaile sacīja, ka ģimenei ir palīdzēts, kad tā vērsās sociālajā dienestā, taču, ja cilvēks nestrādā, saskaņā ar likumu viņam drīkst palīdzēt tikai tad, ja viņš ir reģistrējies Nodarbinātības valsts aģentūrā kā bezdarbnieks. Precīzu summu viņa apkopos līdz domes sēdei. Sociālā dienesta darbinieki ir piedāvājuši Minesotas programmu alkoholisma ārstēšanai, taču šāda iespēja nav izmantota.

2015. gadā novada sociālais dienests no budžeta līdzekļiem maznodrošinātajiem un trūcīgajiem piešķīra ap 500 tūkstošiem eiro dzīvokļu un citiem sociālajiem pabalstiem, tikpat lielu summu plānots tērēt arī šogad.


Komentāri 4

olga

Koknesē gan visus pašvaldības dzīvokļu parādus noraksta uz pārējo godīgo maksātāju rēķina.

pirms 2 gadiem, 2016.03.24 19:13

guna

Ja precīzi, tad 2015. gadā sociālajiem pabalstiem Aizkraukles novadā iztērēti 539 tūkstoši eiro, lai gan bija ieplānots vairāk — ap 600 tūkstošiem. Siltās ziemas dēļ apkures pabalstiem vajadzēja tērēt mazāk, līdz ar to radās ietaupījums. Šogad pabalstiem ieplānots ap 600 tūkstošiem eiro, tomēr nav teikts, ka visa summa tiks iztērēta.

pirms 2 gadiem, 2016.03.25 16:42

Parādniece

Mēs arį esam maznodrošinātā ğimene, ir parāds par apkuri, bet vêl skaita klāt soda procentus, cik varu, maksāju, palīdz Soc. dienests,bet,vai nevar tādiem kā məs, tas ir maznodrošinātiem neskaitīt klāt tos soda procentus?

pirms 2 gadiem, 2016.03.26 10:33

Novadu ziņas