Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aizkraukles novada svētkos viesosies sadarbības pilsētu pārstāvji

Tieši 100 dienas līdz Latvijas simtgadei – 11.augustā – Aizkraukles novadā notiks novada svētki. Īpašs notikums šajos svētkos – ciemos uz Aizkraukli atbrauks arī  partnerpilsētu ļaudis, lai sveiktu valsts nozīmīgajā jubilejā, parādītu savu kultūru un vairotu savstarpējo draudzību. Ārvalstu viesu uzņemšanu finansiāli atbalsta Eiropas Savienības programma “Eiropa pilsoņiem” – Aizkraukles novada pašvaldības iesniegtais projekts guvis atbalstu, un viesu uzņemšanai piešķirti 25 tūkstoši eiro.

Laikā no 9.augusta līdz 12.augustam Aizkrauklē uzturēsies viesi no Baltkrievijas pilsētas Šarkovšinas, Ukrainas pilsētas Slavutičas, Polijas pilsētas Tčevas, Ungārijas pilsētas Kiškunhalašas, Lietuvas pilsētas Biržiem, Vācijas pilsētas Epšteinas un Moldovas Čimišļai pilsētas.

Šajās dienās Aizkrauklē paredzēts atklāt divas izstādes. Izstādē “100 gadi manā novadā” tiks atspoguļots, kā mainījusies ir katra projektā iesaistītā pilsēta kopš pirmā pasaules kara beigām, savukārt izstādē “Daudz laimes, Latvija” tiks izlikti aizkraukliešu un sadarbības pilsētu iedzīvotāju zīmējumi ar sveicieniem Latvijas valsts simtgadē.

Aizkraukles pilsētas kultūras namā notiks diskusija un pieredzes apmaiņa, kā veicināt sabiedrības iesaistīšanos pašvaldību, valsts un Eiropas līmeņa lēmumu pieņemšanas procesā un kā mazināt eiroskepticismu. Diskusijā piedalīsies gan visu sadarbības pilsētu pašvaldību pārstāvji un politiķi, gan sabiedriskās organizācijas, gan arī iedzīvotāji. Uz diskusiju aicināti arī Aizkraukles novada iedzīvotāji.

No sadarbības pilsētām ieradīsies dažādu sabiedrisko organizāciju pārstāvji, lai Aizkraukles NVO forumā tiktos ar Aizkraukles sabiedriskajām organizācijām un veidotu sadarbības tīklu turpmākajiem starptautiskajiem projektiem. Svētku laikā paredzēts atzīmēt Aizkraukles un Vācijas pilsētas Epšteinas 20 gadu sadarbības jubileju, kā arī parakstīt sadarbības līgumu ar Moldovas Čimišļai pilsētu.

Savukārt sestdien, 11.augustā, Aizkraukles pilsētā notiks Tradīciju festivāls “Ciema kukulis”, kur savu kultūru un kulināriju demonstrēs  sadarbības pilsētu tautas mākslas kolektīvi. Šāds pasākums ļaus aizkraukliešiem ne vien bagātināt savu kultūras pieredzi, bet arī veidot izpratni par to, ka par spīti mūsu dažādībai mēs varam būt vienoti un iet uz kopīgu mērķi – uz cieņpilnu un mierīgu līdzāspastāvēšanu vienotā Eiropā.

Novadu ziņas