Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aizkraukles novada vidusskolas salidojuma dalībniekiem jāmaksā 10 eiro liela dalības maksa; vieniem tas šķiet daudz, citiem maz

Pēc Aizkraukles novada vidusskolas direktora Alda Labinska lūguma Aizkraukles novada dome apstiprināja vidusskolas absolventu un darbinieku salidojuma nolikumu un dalības maksu. Salidojums notiks 20. oktobrī.


Dalības maksa vienai personai būs 10 eiro, un tā netiks aplikta ar pievienotās vērtības nodokli. Bijušajiem un esošajiem darbiniekiem tā nav jāmaksā. Ja dalībnieks būs reģistrējies un samaksājis dalības maksu, bet pasākumā neieradīsies, nauda netiks atdota.
Deputāte Ludmila Ušakova jautāja, kādēļ dalības maksa ir tik liela? Pēc viņas domām, tā varētu būt simboliska — tikai pieci eiro. Aldis Labinskis atbildēja, ka, organizējot tādu pasākumu, gribas, lai tas būtu kvalitatīvs un paliktu cilvēku atmiņā ar pozitīvām emocijām. “Salidojums notiek reizi piecos gados. Plānojam, ka ieradīsies 350 cilvēku, tomēr precīzu skaitu nezinām,” sacīja direktors. “Organizēsim koncertu, kas būs bez maksas. Tajā piedalīsies tagadējie skolēni, bijušie absolventi, kā arī skolotāji — viņi no dalības maksas ir atbrīvoti.”
“Absolventi vērtē pasākuma kvalitāti, mūsdienīgumu salīdzinājumā ar attīstības procesiem un kvalitātes līmeņiem visā pasaulē. Lai to varētu nodrošināt, novada dome iepriekš vienai otrai skolai ir devusi līdzekļus, bet šoreiz sakām paldies, ka skola iztiek bez “piešprices”. Piecu gadu laikā absolventi tomēr varētu atļauties šādu summu, jo viss maksā,” sacīja domes priekšsēdētājs Leons Līdums. “Zinot, kāda maksa ir  šādos pasākumos citviet Latvijā, varu teikt, ka tā ir adekvāta summa. Salidojuma tāme ir ļoti caurspīdīga, redzams, kur kas tiks izlietots. Protams, patīkamāk būtu, ja vispār nevajadzētu maksāt, tomēr maksājot pasākuma dalībnieku atbildība ir lielāka.”
Absolventu un darbinieku salidojuma nolikumā teikts, ka salidojums tiek organizēts ar mērķi saglabāt skolas tradīcijas, attīstīt skolas tēlu un atpazīstamību sabiedrībā.

Kā apstiprinājumu par dalību salidojumā katrs dalībnieks pasākuma dienā saņems dalībnieka nozīmīti. Vispirms paredzēts  koncerts Aizkraukles pilsētas kultūras namā, pēc tam — absolventu tikšanās novada vidusskolā.

Novadu ziņas