Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aizkraukles novadā vieni no lielākajiem sociālās palīdzības izdevumiem uz vienu iedzīvotāju valstī

Pērn sociālā atbalsta pasākumiem tērēts par 7,7 miljoniem eiro mazāk nekā 2014.gadā

Pagājušajā gadā sociālā atbalsta pasākumiem tērēts par 7,7 miljoniem eiro mazāk nekā 2014.gadā, liecina reģionālās attīstības indikatoru moduļa portālā "RAIM" ievietotā informācija.

Labklājības ministrijas apkopotie dati par pašvaldību sniegto sociālo palīdzību Latvijā liecina, ka pagājušajā gadā tērēti 75 066 090 eiro, kas ir par 9,3% mazāk nekā gadu iepriekš. Turklāt šim mērķim izlietotais līdzekļu apjoms gadu no gada samazinās - vēl 2011.gadā šim nolūkam iztērēti 116 529 938 eiro.

Uz vienu iedzīvotāju tērēti vidēji 34,75 eiro. Vislielākie izdevumi uz vienu iedzīvotāju bijuši Aizkraukles, Viļānu, Aizputes, Zilupes un Inčukalna novadā - vairāk par 50 eiro uz vienu iedzīvotāju. Savukārt vismazākie izdevumi bijuši Ikšķiles un Apes novadā - mazāk par 10 eiro uz iedzīvotāju.

Apkopotie dati liecina, ka Latgalē ir vislielākais personu īpatsvars, kas saņem dzīvokļa pabalstus - šo pabalstu pērn saņēmuši 9,32% no visiem Latgales iedzīvotājiem. Tāpat arī šajā reģionā ir vislielākais trūcīgo personu īpatsvars, kas saņem pabalstu garantētā minimālā ienākumu līmeņa nodrošināšanai - tādu Latgalē ir 7,57%. Tikmēr vismazākais šo pabalstu saņēmēju īpatsvars ir Rīgas reģionā, kas saistīts ar reģionā dzīvojošo iedzīvotāju augsto labklājības līmeni.

Sociālā atbalsta pasākumi ietver pabalstu sniegšanu grūtībās nonākušiem Latvijas iedzīvotājiem, atbalstu vecākiem, strādājošajiem, pensionāriem un personām ar īpašām vajadzībām - viņu dzīves uzlabošanai.

Novadu ziņas