Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

10. augustā Aizkraukles novada kultūras namā notiks donoru diena

10. augustā no plkst.10 līdz 14 Aizkraukles novada kultūras namā notiks donoru diena — informē  Latvijas Sarkanā Krusta Aizkraukles komitejas izpilddirektore Natālija Ivanova.

Līdzi jāņem bankas konta numurs, jo no 1. jūlija Valsts asinsdonoru centrs ar donoriem veic bezskaidras naudas norēķinus, kompensāciju par ziedotajām asinīm nākamajā dienā pēc asins ziedošanas ieskaitot donora kontā.


Valsts asinsdonoru centrs aicina glābt cilvēku dzīvības un ziedot asinis trīs reizes gadā.  Latvijā asinis regulāri ziedo tikai 1,7% no iedzīvotājiem, kas var būt donori.  Vidēji Latvijā ik dienu nepieciešams, lai asinis ziedotu vismaz 150 cilvēki, kopā gadā ziedojot 54 750 devas asiņu. 2013. un 2014. gadā katrā ir noziedotas gandrīz 53 000 devas asiņu, tomēr tas ir nepietiekami, lai pilnībā nodrošinātu visu pieprasījumu un būtu gatavi neparedzētiem gadījumiem. Donoru aktivitāte īpaši samazinās vasaras mēnešos un garo svētku laikā, kad, dodoties atvaļinājumā, cilvēkiem prātā ir ceļojumi, atpūta vai dārza darbi. Donori bez bankas konta asinis ziedot nevarēs, tādēļ visi lūgti laikus atvērt bankas kontu bezskaidras naudas saņemšanai.

VADC atgādina, ka par asins donoru var kļūt personas vecumā no 18 līdz 65 gadiem. Ķermeņa svaram ir jābūt virs 50 kg. Asins nodošana nav vēlama pēc nakts maiņas, saspringta darba vai emocionāla pārdzīvojuma. Izsmeļošāku informāciju par asins ziedošanu var uzzināt, zvanot pa bezmaksas informatīvo tālruni 8000 0003 un mājas lapā www.donors.lv.

Aizkraukles novadā