Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

23. oktobrī Aizkraukles medicīnas centrā urologa bezmaksas konsultācija

23. oktobrī Aizkraukles medicīnas centrā vīriešiem būs iespējams saņemt urologa bezmaksas konsultāciju. Pieņemšanas organizēta Latvijas Urologu asociācijas rīkotajā veselības kampaņā.

Kā liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) pēdējā pētījuma dati par 2014. gadu, no ielaista prostatas vēža pērn Latvijā dzīvību zaudēja 409 vīrieši, bet tika diagnosticēti 1123 jauni prostatas vēža gadījumi, no kuriem lielākā daļa jauno pacientu tika atklāti lauku reģionos, kur vīriešiem ikdienā ir visnotaļ ierobežota iespēja nokļūt pie urologa un veikt nepieciešamās veselības pārbaudes. Lai risinātu šo problēmu, kopš 2014. gada novembra Latvijas Urologu asociācija rosina vīriešu veselības atbalsta kampaņu, kuras laikā speciālisti dodas izbraukumos uz lauku rajoniem, lai nodrošinātu bezmaksas prostatas veselības pārbaudes.

Pirmais izbraukums norisināsies 23. oktobrī, kad Latvijas Urologu asociācijas speciālists ieradīsies Aizkraukles medicīnas centrā. Bezmaksas urologa konsultācijas būs iespējams saņemt, sākot no pulksten 11, un pacientus pieņems uroloģe Egita Deine. Par ārsta apmeklējumu jāinteresējas Aizkraukles poliklīnikas reģistratūrā, nosūtījums nav nepieciešams.

“Pēdējos gados praksē vērojams jauno pacientu skaita pieaugums, kas patiesībā ir ļoti pozitīva tendence, jo šie pacienti tiešām tiek atklāti, un tas dod iespēju ārstiem strādāt, palīdzot arvien vairāk cilvēku. Prostatas vēzis ir viltīga slimība, no kuras nav pasargāts neviens vīrietis, taču ar mūsdienu medicīnas tehnoloģijām to iespējams ārstēt, tāpēc speciālistu izbraukumi uz lauku reģioniem ir lieliska iespēja, kuru vīriešiem vajadzētu izmantot,” komentē medicīnas zinātņu doktors, asociēts profesors un Latvijas Urologu asociācijas prezidents dr. Egils Vjaters.


Aizkraukles novadā