Aizkrauklē 1. septembrī uzpin sadarbības bizes

1. septembra svinīgajā sarīkojumā Aizkraukles centrālajā laukumā bija pulcējušies novada vidusskolas audzēkņi, lai pēc tam dotos uz mācību klasēm, kas izvietotas  trijās ēkās — Rūpniecības ielā, Draudzības krastmalā un Lāčplēša ielā.

Aizkraukles novada domes priekšsēdētājs Leons Līdums svinīgajā uzrunā solīja, ka 2019. gada 1. septembrī skolēni dosies uz divām ēkām, jo sākumskolas klases no Rūpniecības ielas ēkas būs pārceltas uz Draudzības krastmalu tur uzceltajā skolas piebūvē.

Lai arī trijās ēkās, skola ir kā liela ģimene, kuras locekļiem savā starpā ir cieši jāsadarbojas, tādēļ pasākuma laikā skolēni kopā ar skolotājiem uzpina trīs garas sadarbības bizes: viena tika nogādāta sākumskolas ēkā Rūpniecības ielā, otra — Draudzības krastmalā, trešā — ēkā Lāčplēša ielā. Simboliskas sadarbības bizes bija izgatavotas arī katrai klasei, tās rotāja katras klases uzrakstu.

Šajā mācību gadā vislielākais spēks un izturības būs vajadzīga 9. un 12. klašu audzēkņiem, tādēļ katrai klasei tika dāvināts maizes klaips.

Svinīgajā pasākumā ar klusuma brīdi tika pieminēts pāragri mūžībā aizgājušais sporta skolotājs Juris Benjavs, kurš skolā nostrādājis 27 gadus.

Aizkraukles novada vidusskolā septembrī mācības uzsāks 842 skolēni. Viņus mācīs 100 skolotāju, skolā strādā 53 tehniskie darbinieki. Vidusskolā šogad ir 47 klašu komplekti.

No šī gada 12. klases absolventiem 37 turpina mācīties, bet deviņi izvēlējušies darba gaitas.

Gunas Mikasenokas foto


Aizkraukles novadā