Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aizkrauklē aizdegas ķīnieša īpašumā esošais grausts

Aizkrauklē, veikala “Beta” tuvumā, šonakt  dzēsts paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks.

2. jūlijā pulksten 2 tika saņemts izsaukums uz Lāčplēša ielu Aizkrauklē, kur ugunsgrēks bija izcēlies neapsaimniekotā ēkā. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka deg divstāvu neapsaimniekotas ēkas otrā stāva telpas un jumts 800 kvadrātmetru platībā — “Staburagu” informē VUGD pārstāve Ilze Dāme-Birziņa.

Šis paaugstinātās bīstamības ugunsgrēks lokalizēts plkst. 5.17 un vēl pulksten 9 turpinājās tā dzēšanas darbi.

"Ugunsgrēka dzēšanas darbos piedalījās 16 ugunsdzēsēji glābēji no Aizkraukles daļas, Jaunjelgavas posteņa, Pļaviņu posteņa un Jēkabpils daļas. Ugunsgrēks likvidēts plkst. 9.28. Ūdens tika ņemts no tuvumā esošā ūdens hidranta. Saskaņā ar normatīvajiem aktiem VUGD drīkst izmantot ūdeni no ugunsdzēsības vajadzībām paredzētajiem hidrantiem neierobežotā daudzumā," informē Ilze Dāme-Birziņa.

Ugunsgrēks kārtējo reizi bija izcēlies graustā  Aizkrauklē, Lāčplēša ielā 14, aiz veikala “Beta”. Tā īpašnieks ir Ķīnas pilsonis.

Kā jau esam informējuši, 2016. gada aprīlī Aizkraukles novada dome nolēma pamestās jaunbūves Lāčplēša ielā 14 īpašniekam ķīnietim uzdot par pienākumu ēku nekavējoties nožogot un drīzumā veikt konservācijas darbus. Iemesls bija tur notikušie ugunsgrēki, kā arī bīstamība — atrasties grausta teritorijā un pa to staigāt ir bīstami, taču graustu bija iecienījuši gan pusaudži, gan alkohola mīļotāji. Viena nesošā konstrukcija ir īpaši bīstama.

Pēc domes lēmuma būve tika norobežota ar pagaidu žogu, bet 2016. gada pavasarī ap visu grausta teritoriju tika uzsliets pamatīgs metāla žogs ar ieraktiem metāla stabiem.  Tomēr tas nav atturējis no iekļūšanas teritorijā.

Ēka Lāčplēša ielā 14, aiz veikala “Beta”, ko aizkrauklieši dēvē par graustu, juridiski ir jaunbūve ar 0,815 hektāru lielu zemes gabalu. Kādreiz tur bijis iecerēts bērnu centrs ar bērnu kafejnīcu. Savulaik būvatļauja bija izsniegta individuālajam uzņēmumam “Rūķis”, taču būvniecība pārtraukta 1993. gadā, un būvatļauja vairs nav pagarināta.

Īpašnieki vairākkārt mainījušies, un tagadējais īpašnieks ir ķīnietis Čengs Čens (Cheng Chen), kurš deklarēts Ozolnieku novadā. Viņš īpašumu Zemesgrāmatā reģistrējis 2014. gada jūnijā. Pašvaldību viņš esot informējis par ieceri ēkā ierīkot izstāžu zāli, tomēr, visticamāk, īpašums iegādāts, lai Latvijā iegūtu uzturēšanās atļauju.


Aizkraukles novadā