Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aizkrauklē ar vērienīgu koncertu atceras Pēteri Barisonu 3

Aizkraukles novada kultūras namā 21. aprīlī notika koncerts “...un atkal Brīnumzeme”, veltīts komponista Pētera Barisona 110 gadu jubilejai. Apvienotajā korī dziedāja jauktie kori “Aizkraukle”, “Dīvaja” (Skrīveri), “Iecava”, sieviešu kori “Anima” (Koknese), “Daudzeva” un “Loreleja” (Pļaviņas).

Sarīkojumā spēlēja Jāzepa Mediņa Rīgas mūzikas vidusskolas simfoniskais orķestris diriģenta Pētera Plūmes vadībā un dziedāja solisti Laura Lolita Perešivana un Kristaps Ivanovs. Skanēja Pētera Barisona dziesmas, trīs daļas no orķestra svītas “Ziedu vija” un kantāte “Brīnumzeme”.  Atceroties komponistu, 24. aprīlī pulksten 19 koncerts “...un atkal Brīnumzeme” notiks arī Rīgā, Svētā Pētera baznīcā.

Kultūras namā 21. aprīlī tika atklāta arī Roberta Kulpes privātkolekcija “Ieskats Dziesmu svētku vēsturē”.

Komentāri 3

Ilze Atardo

Esmu laimīga par brīnišķīgiem kolēģiem Aizkrauklē un citos novados! Paldies visiem, kas piedalījās, palīdzēja gan Aizkauklē, gan citās iesaistītajās pašvaldībās.
Īpašs paldies Aizkraukles novada domei par radīto iespēju atkal dziedāt kopā ar simfonisko orķestri.
Paldies, paldies, paldies!
Uz tikšanos Rīgā un citu reizi Aizkrauklē vai kādā citā novadā

pirms 5 gadiem, 2014.04.22 22:08

Skrīverieši

Paldies, Ilze, par organizēšanu! Mums lauku koriem ir ļoti reta iespēja dziedāt ar orķestri, ko tikai, pateicoties Tev, piedzīvojam otro reizi. Paldies pašvaldībām, kuras atbalsta un finansē šos pasākumus un būsim lepni, ka komponists P.Barisons ir mūsu novadnieks ar tik skaistu muzikālo daiļradi.

pirms 5 gadiem, 2014.04.23 08:37

Dace Kuršinska

Paldies Ilzei un Aizkraukles kultūras nama kolēģēm par izdomu, ieguldīto darbu, doto iespēju.
Lai veicas turpmāk!

pirms 5 gadiem, 2014.04.24 17:15

Aizkraukles novadā