Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aizkrauklē atklāj Montesori kabinetu “Mazais pētnieks”

Aizkraukles Interešu izglītības centra ēkā biedrība “Vecāki Aizkrauklei” atklāja Montesori kabinetu “Mazais pētnieks”, kas tapis, pateicoties uzvarai iedzīvotāju balsojumam konkursā “LMT Latvijai”. Projekta realizēšanai tika piešķirti 2000 EUR, par kuriem iekārtots kabinets – iegādātas mēbeles un Montesori attīstošie materiāli. Kabinets domāts bērniem no 3 līdz 7 gadiem.

“Doma par Montesori kabineta izveidi tika izlolota jau sen, bet tās realizēšanai bija nepieciešamas finanses. Konkurss “”LMT Latvijai” notika īstajā brīdī, tāpēc esam ļoti priecīgi, ka šobrīd jau atrodamies mājīgā kabinetā, piepildītā ar Montesori materiāliem, un esam gatavi sākt darboties. Lielāko daļu Montesori materiālu iegādājāmies rūpnieciski izgatavotus, bet dažus no tiem gatavojām pašu spēkiem, līdz ar to netrūka arī ieguldītā darba un sirds siltuma,” par paveikto stāsta biedrības “Vecāki Aizkrauklei” pārstāve Daiga Grieze.

Montesori metode, kuru izstrādājusi itāļu skolotāja un ārste Marija Montesori, ir pierādījusi savu efektivitāti visā pasaulē. Lielākais ieguvums bērnam, darbojoties pēc šīs metodes, ir iespēja mācīties un attīstīties savā tempā, atbilstoši savām interesēm konkrētā laika periodā. Šāda pieeja ir ne tikai attīstoša, bet arī atveseļojoša, it īpaši mūsdienu saspringtajā dienas ritmā.

Kabineta atklāšanā piedalījās arī LMT Biznesa klientu centra “Ogre” vadītājs Raivo Zils: “Izveidotais kabinets ir brīnišķīga vieta, kurā bērniem atraisīt iztēli, izaicināt radošumu un veicināt zinātkāri, ar lielu aizrautību attīstot savas spējas. Turklāt vecākiem – iespēja ieraudzīt savu atvasi pavisam citā gaismā. Šajā gadsimtā radošums ir viena no svarīgākajām prasmēm, tāpēc domāšanu var un vajag attīstīt. Paldies Aizkraukles novada aktīvajiem darītājiem par paveikto!”

Izveidotajā kabinetā būs pieejamas gan individuālās, gan nelielu grupu nodarbības, kas lielākoties paredzētas pirmsskolas vecuma bērniem, bet var būt noderīgas arī sākumskolas vecumā. Plašāka informācijai par nodarbībām aicinām sekot biedrības “Vecāki Aizkrauklei” sociālo tīklu kontā: https://facebook.com/vecakiaizkrauklei/.
Biedrība “Vecāki Aizkrauklei” izsaka pateicību LMT par finansiālo atbalstu, kā arī Aizkraukles novada pašvaldībai par iesaisti konkursa organizēšanā, bet iedzīvotājiem – par aktīvo balsošanu.

Aizkraukles novadā