Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aizkrauklē bērni gandrīz apgāž Ziemassvētku vecīti 14

Aizkrauklē Ziemassvētku egles svinīgais iedegšanas pasākums noslēdzās ar “konfekšu kaujām” un mazāko bērnu raudāšanu.

Uz egles iedegšanas pasākumu bija pulcējušies ļoti daudz bērnu, tajā skaitā pavisam mazi ķipari ar saviem vecākiem. Pēc egles iedegšanas un “goda apļa” ap egli Ziemassvētku vecītis aicināja bērnus pacienāties ar saldumiem no sava maisa. Un tā bija vakara lielākā kļūda, ko vecītis pieļāva. Lielākie bērni saskrēja ap vecīti, malā pagrūžot mazākos, kuri raudot sūdzējās savām mammām. Vecītis devās uz skatuvi, bet arī tur viņam sekoja lielāko bērnu pulks, katrs vēlējās kādu saldumu no vecīša maisa. Bērni tā drūzmējās un spiedās, ka gandrīz apgāza vecīti. Vecītis izsaucās, ka tās ir īstas konfekšu kaujas, viņš centās apsaukt bērnus, taču centieni nedeva rezultātus. Organizatoru pārstāve devās palīgā, palūdzot visus bērnus nokāpt no skatuves un paziņojot, ka maiss tiks nolikts nezināmā vietā, bet vecītim jābrauc tālāk uz Līvāniem. Haoss uz skatuves tika likvidēts, taču pēc tam centrālajā laukumā skanēja mazāko bērnu raudas, un dažs vecāks devās uz veikalu pirkt konfektes, jo raudošie bērni no Ziemassvētku vecīša tās nedabūja. Bērni un vecāki ātri vien izklīda, pietrūka gaidīto rotaļu. Labi iecerētais svētku pasākums ne vienam vien bērnam un viņu vecākiem beidzās nevis ar svētku sajūtu, bet gan ar vilšanos, sašutumu un rūgtumu.

Iepriekšējos gados centrālajā laukumā rosījās vairāki rūķi, pasākuma apmeklētājiem piedāvājot piparkūkas un konfektes, kā arī siltu dzērienu, un saldumu pietika visiem bez jebkādas drūzmēšanās. 

Komentāri 14

Zane Romanova

Jūtamies nepatīkami. No sirds atvainojamies par radušos situāciju, ko izraisīja masu psihoze. Konfekšu maiss tika paņemts no vecīša, jo drūzmēšanās pie skatuves apdraudēja drošību, un tālāk tā saturu dalījām mēs organizatori. Žēl, ka daudzi devās mājās mūs neatraduši un nesaņēmuši saldumu, jo tie tika dalīti, kad vecītis devās prom. Bijām rūpīgi un no sirds gatavojušies pasākumam, neaprēķinot dažas lietas. Cerot uz sapratni, vēlam jauku svētku gaidīšanas laiku!

pirms 3 gadiem, 2015.12.04 19:14

jaanis.amatnieks1961

Man gan radās , Zane Romanova, iespaids,ka pasākums tika organizēts rūpīgi nepārdomājot un ne no sirds. Sākot ar Ziemassvētku vecīša bezjēdzīgajiem jautājumiem un šūpuļkrēslu,līdz saldumu dalīšanai....
Ja Leons vēl noskaitija kādu pantiņu un nopelnija konfekti, tad Briča k-gs tādu dabuja bez pantiņa..Sniegbaltītei vecītis pat aizmirsa vārdu; Vanda tika dēvēta par Andu...Varbūt latgaliskās izloksnes vīram galvā kas bija sajucis...Izvēle arī šajā jautājumā nebija īstā....Neteikšu,ka deja uz skatuves bija izcila un skaisti plānota...Saldumu dalīšana bija "sāpe visam"...Tirgus galdi bez piparkūkām un ar popkornu? Mirgojošās ķīniešu aproces?
Kuri tad bija tie jautājumi,pie kuriem tika rūpīgi piestrādāts? Pietrūka sliktajam pasākumam vēl tas,ka vējā egle pagāztos...18.novembra pasākumā raķetes salūtam izrādijās,ka ir samirkušas..Te samircis bija viss pasākums....

pirms 3 gadiem, 2015.12.04 20:49

1287

loti nepatika tas,bernu bija daudz un pasi mazakie berni devas majas ar asaram,kur tad berni vareja pacukstet vecitim ko velas,man piemeram berns lidz pasam majam raudaja,un prasija kapec salavecis neiedeva vinai koncas,vajadzeja tadu salaveci kas lidz galam butu lai berni nebutu ar asaram,pasus mazakus kuri mammas tureja rokas vareja palais lai vecitis iedotu mazajam gardumu,nevis to ka mammas nes prom raudoso bernu,saubos ka vedisu nakosgad bernu uz egles atversanu,lai bernam butu asaras nav vajadzigs,un domaju citi vecaki ar ta daris

pirms 3 gadiem, 2015.12.04 19:26

chytax

Pilnībā piekrītu :(. mana meitiņa arī ļoti raudāja ilgi ;(

pirms 3 gadiem, 2015.12.05 16:10

Jana

Mans mazais ar raudaja:-(. Mums vel līdzi bija mazais ratos. Neviens pat neskatījās kā skreja pec koncam, ka man gandriz ratus apgāza:-( .
Mes no gabala tik paskatījāmies uz salaveci un skumīgi gājām mājās. Nepatika. Citus gadus bija labak. Uz skatuves ar neka neredzejam.

pirms 3 gadiem, 2015.12.04 21:15

suse

Man nav neka laba,ko uzrakstit pa si 2015gada egles iedegsanu!gaju bernam veikala pirkt koncas,kuras no Vecisa nedabuja,kaut gan solija,ka tiks visiem berniem! Nja,vismaz meitinas paspieda roku Vecitim un izteica velesanos,ko velas sanemt Ziemassvetkos!Lai visiem jauki Ziemassvetki!

pirms 3 gadiem, 2015.12.04 22:53

Ramona

Pēc goda apļa vajadzēja visus sastādīt rindiņā un tad mierīgi apstaigāt ar konfekšu maisu...

pirms 3 gadiem, 2015.12.05 10:33

chytax

Tieši tā ;) tas vēl labi, ka es jaunāko meitu ar ratiņiem nepaņēmu :(

pirms 3 gadiem, 2015.12.05 16:13

Pàrdomas

Cik esmu redzèjusi šādos pasàkumos gan egles iedegšanà, gan Jaunà gada sagaidīšanà saldumus dalīja vairàki organizatoru pārstàvji, bez bērnu drūzmēšanās un raudām. Ja grib cienāt bērnus utt, nesagrūdiet visu vienā maisā.

pirms 3 gadiem, 2015.12.05 21:03

renata456

Kāpēc ir jāvaino organizatori? Pirmkārt ir jāvaino neaudzinātie mežonīgie bērni un vecāki, kuri nav mācējuši šos bērnus izaudzināt par pieklājīgiem cilvēkiem. Nevar gribēt labu attieksmi pret sevi, ja pret citiem izturas ar necieņu.

pirms 3 gadiem, 2015.12.06 11:08

bj

Un ir jāsaprot, ka uz šiem publiskajiem pasākumiem ierodas daudz cilvēku, drošībai ir jàbūt pirmajā vietā. Ja pasākumos piedalās daudz mazu bērnu, drošībai jābūt dubultai!!!

pirms 3 gadiem, 2015.12.05 23:34

Sniegbaltīte

Skumīgi bija tajā visā noskatīties. Bērni kā no meža, it kā nekad konfektes nebūtu ēduši. Ceru ka vecāki un skolotāji par šo runās ar bērniem. Mācība mums visiem, ne tikai organizētājiem.
Un par svētku "tirdziņu" to tik tiešām nevarēja nosaukt.

pirms 3 gadiem, 2015.12.06 00:18

kad mēs augām

kautrējāmies un mulsām no vecīša, tagad gāž apkārt
tagad kautrēties un mulst nav labais tonis, bet gāzt apkārt un nostumt citus dēļ bezmaksas konfektes...

pirms 3 gadiem, 2015.12.06 22:43

Aizkraukles novadā