Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aizkrauklē durvis ver apdrukas darbnīca “ATTA print”

Vakar Aizkrauklē, bijušā veikala “Monte” telpās, durvis vēra uzņēmums “ATTA print”, kas nodarbojas ar daudzveidīgiem apdrukas pakalpojumiem. Te iespējams apdrukāt krekliņus, krūzes, pildspalvas, dažādus nestandarta formas priekšmetus, veikt lielformāta apdruku gan ar uzņēmuma logo, gan ar oriģināliem, individuāli izstrādātiem logo un saukļiem.

Uzņēmuma “ATTA print” vadītājs Renārs Ķemzāns stāsta, ka, ar projektu iesaistoties Aizkraukles rajona partnerības rīkotā “Leader” pasākumā, ieguvuši finansējumu savu ieceru īstenošanai. Viens no priekšnoteikumiem — uzņēmuma ražotnei jābūt Aizkrauklē, tāpēc meklējuši piemērotas telpas pilsētas centrā un te arī iecerēta visa ražošana.

Abi “ATTA print” pārstāvji teic, ka iepriekšējā darba pieredze ir bijusi dažādos ar apdruku saistītos uzņēmumos, tikai lielākoties ir tā, ka viens uzņēmums praktizē vienā jomā. “Mēs esam ieguvuši pieredzi strādājot, arvien apgūstam jaunas tehnoloģijas un iekārtas, mūsu uzņēmumā ir apvienotas vairākas iekārtas, lai paplašinātu pakalpojumu klāstu un izmantotu pēc iespējas vairāk no modernās tehnikas piedāvātajām iespējām,” stāsta Jānis Sīlis, “ATTA print” valdes loceklis.
Par projekta naudu iegādāta visa apdrukas darbiem nepieciešamā tehnika, kas ir Aizkraukles birojā — ierīce “Tex Jet”, kas paredzēta T kreklu apdrukai, un ar to var oriģināli apdrukāt jebkādu dizainisku detaļu, ko var iestrādāt arī citā produktā. Lielformāta printeris spēj nodrukāt dažādus plakātus un reklāmas karogus, uzlīmes, kanvas un līmplēves. Savukārt ar ultravioleto printeri iespējams apdrukāt dažādus materiālus — koku, plastmasu, stiklu un akrilu. “Varam apdrukāt datorpeli, vāzi, atstarotājus un pildspalvas ar klienta izvēlētiem saukļiem vai uzņēmuma logo. Ja strādājam ar uzņēmumiem, tad lielākoties visiem jau ir izstrādāti logo, atliek vien to “uzlikt” uz izvēlētā priekšmeta, atrast piemērotāko apdrukas veidu. Savukārt, ja ir individuāli pasūtījumi, tad gan cilvēkam vēlams pašam mājās to izveidot, izdomāt lielumu, burtu fontu, krāsas un nākt jau ar gatavu ideju, citādi personalizēta dizaina izstrāde aizņem krietni vairāk laika,” stāsta Jānis Sīlis. Vēl viena ierīce, kas iegādāta par projekta līdzekļiem, ir ploteris, ar ko precīzi izgriež apdrukātās lietas, piemēram, magnētus, var sagriezt arī lietas no linolejveidīga materiāla. Datorā norāda vajadzīgos parametrus, un ierīce tos izgriež.

Renārs Ķemzāns stāsta, ka patlaban ļoti aktīvi iespēju apdrukāt priekšmetus ar logo izmanto uzņēmumi, tā ir iespēja radīt unikālas dāvanas uzņēmuma jubilejās, sporta spēlēs, izmantot reklāmas materiālos un arī dāvinot, ar kaut ko personisku un īpašu iepriecinot savus tuvākos. “Patlaban lielākā daļa klientu mūs atrod internetā, tur aplūkojams mūsu pakalpojumu klāsts un izmaksas, ko ražosim Aizkrauklē, bet varam nogādāt jebkurā Latvijas vietā. Nākotnē esam iecerējuši aptvert ne tikai Latviju, bet meklēt sadarbības partnerus arī Skandināvijā,” atklāj Renārs Ķemzāns.

Evitas Apiņas foto

Aizkraukles novadā