Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aizkrauklē, Lāčplēša ielā 9, atkārtoti indē leģionellas

Šodien, 11. aprīlī, Aizkrauklē, Lāčplēša ielā 9, visu dienu strādā SIA “Ūdens risinājumi” pārstāvji no Rīgas, ar ķīmiskām vielām mājas ūdenssistēmā cenšoties iznīdēt leģionellas baktēriju.

Firmas pārstāvji pastāstīja, ka mucas ar dozatoriem izvietotas trijās vietās mājas pagrabā, un ķīmiskās vielas nokļūst gan aukstā, gan karstā ūdens vada sistēmā. Iedzīvotājiem ieteicams ik pēc stundas dzīvoklī atgriezt krānus un kādu minūti patecināt ūdeni. Ķīmiskais reaģents šķīdina rūsu cauruļvados, kas vajadzīga leģionellu attīstībai, un iznīcina leģionellas. Dezinfekcijas laikā ūdeni pārtikā lietot nedrīkst.

SIA “Ūdens risinājumi” vadītājs Jānis Krafts "Staburagam" stāsta, ka firma ar ūdens un apkures sistēmu attīrīšanu, dezinfekciju, skalošanu nodarbojas jau 13 gadu un šajā laikā ir uzkrāta krietna pieredze šādu darbu veikšanai.

“Staburags” jau informēja, ka Lāčplēša ielas 9. mājas pagrabā baktērija konstatēta karstajā ūdenī, lai gan tur  iepriekš divas dienas, 23. un 24. martā, tika veikta mājas cauruļvadu ķīmiskā dezinfekcija. Šoreiz dezinfekciju veiks tikai vienu dienu.

Par iepriekšējo dezinfekciju jāmaksā 800 eiro. “Lauma A” lūgusi pašvaldībai šo summu samaksāt, tomēr atbilde vēl nav saņemta. Par atkārtoto dezinfekciju papildus jāmaksā nebūs, jo saskaņā ar līguma nosacījumiem firmai atkārtota dezinfekcija jāveic par saviem līdzekļiem, ja vēlreiz tiek konstatēta leģionellas baktērijas klātbūtne. 

Leģionellas baktērija konstatēta karstajā ūdenī arī Draudzības krastmalā 2, Maurēnu ielā 4 un Lāčplēša ielā 13. Savukārt  gan aukstā, gan karstā ūdens paraugā leģionella konstatēta Gaismas ielas 6. mājā un Lāčplēša ielas 37. mājā.
 
Maurēnu ielā 4 leģionellas koncentrācija bija mazāka par 1000 vienībām litrā, tādēļ tur plānots baktēriju iznīcināt ar termošoku — 70 grādos tai noteikti jāiet bojā.
 
Pārējās mājās koncentrācija bija lielāka par 1000 vienībām, vislielākā tā bija Gaismas ielas 6. mājā un Lāčplēša ielā 13. Visās šajās mājās tiek plānota vietējo ūdensvadu ķīmiskā dezinfekcija.  “Lauma A” firmai ir nosūtījusi cenu pieprasījumu, lai noskaidrotu izmaksas. Par dezinfekciju iedzīvotājiem tiks paziņots.

"Rietumu valstīs dezinfekciju neveic, ja litrā ūdens leģionellu koncentrācija ir mazāka par 1000 vienībām, Latvijā to bieži vien veic, ja ir šādi rādītāji. Ūdensvada sistēma mājās ir sarežģīta, ir atzari, kur var vairoties baktērijas, un tas viss, veicot dezinfekciju, jāņem vērā," stāsta Jānis Krafts.


Aizkraukles novadā