Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aizkrauklē, Lāčplēša ielā 9, dezinficē mājas ūdensvadu 1

Saistībā ar konstatēto leģionelozes gadījumu vakar un šodien Aizkrauklē, daudzdzīvokļu mājā Lāčplēša ielā 9, tiek veikta mājas ūdensvada dezinfekcija. Darbus veic Rīgā reģistrētās firmas “Ūdens risinājumi” pārstāvji.

SIA “Aizkraukles ūdens” iepriekš veica visas pilsētas ūdensvada sistēmas dezinfekciju. Saskaņā ar Veselības inspekcijas norādījumiem pēc tās jāveic Lāčplēša ielas 9. mājas ūdensvada dezinfekcija, kas notiek vakar un šodien, siltummezglā un pie aukstā ūdensvada ir izvietoti dozatori ar dezinficējošām vielām. Firmas pārstāvji cenšas sastapt katra dzīvokļa saimniekus, lai informētu par dezinfekciju un panāktu, ka visos dzīvokļos tiktu notecināts ūdens.

“Plānots, ka pirmdien, 27. martā, tiks noņemti ūdens paraugi Lāčplēsa ielas 9. mājas pagrabā un dzīvoklī, kur tika konstatēta saslimšana ar leģionelozi, kā arī vēl vairākās pilsētas mājās,” “Staburagu” informē SIA “Lauma A” valdes loceklis Modris Bite. “Paraugus noņems Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskā institūta “Bior” pārstāvji.”

Kurās mājās vēl tiks ņemti paraugi, to Modris Bite pagaidām neatklāj. Māju pārstāvji nav izrādījuši interesi, izņemot vienas mājas iedzīvotājus. Paraugi tiks ņemti dažādās pilsētas vietās, tajā skaitā mājās, kurās ir mazs ūdens patēriņš un kurās ir novecojusi karstā un aukstā ūdensvada sistēma.

Cik maksā dezinfekcija Lāčplēša ielā 9? Modris Bite informē, ka tā maksā ap 800 eiro. Ir runāts ar pašvaldību par iespējamo izmaksu segšanu, bet atbilde vēl nav saņemta.  “Viennozīmīgi apgalvot, ka notikušajā ir vainīgs “Aizkraukles ūdens” un “Aizkraukles siltums”, nevar, jo ūdens kvalitāte atkarīga arī no tā, kā to lieto — ja ūdeni ilgstoši nelieto, dzīvoklī esošajā ūdensvadā var savairoties leģionellas baktērijas. Tā ir arī iedzīvotāju atbildība.”

Komentāri 1

maris_hauks

6.pants. Dzīvojamās mājas pārvaldīšanas darbības

(1) Dzīvojamās mājas pārvaldīšana ietver:

1) obligāti veicamās pārvaldīšanas darbības;

2) citas pārvaldīšanas darbības.

(2) Obligāti veicamās pārvaldīšanas darbības ir šādas:

1) dzīvojamās mājas uzturēšana (fiziska saglabāšana) (turpmāk — uzturēšana) atbilstoši normatīvo aktu prasībām:

a) dzīvojamās mājas sanitārā apkope,

b) siltumenerģijas, arī dabasgāzes, piegāde, ūdensapgādes un kanalizācijas pakalpojumu nodrošināšana, sadzīves atkritumu izvešana, slēdzot attiecīgu līgumu ar pakalpojuma sniedzēju (turpmāk — dzīvojamās mājas uzturēšanai nepieciešamais pakalpojums),

....................

10.pants. Dzīvojamās mājas pārvaldīšanas uzdevuma uzdošana pārvaldniekam

(1) Dzīvojamās mājas pārvaldīšanas darbības kopumā vai atsevišķu šā likuma 6.pantā noteikto pārvaldīšanas darbību dzīvojamās mājas īpašnieks var uzdot veikt pārvaldniekam (turpmāk — pārvaldīšanas uzdevums).....................


Nelejam ūdeni :) Vainīgi vien esat

pirms 2 gadiem, 2017.03.24 16:29

Aizkraukles novadā