Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aizkrauklē notiks kokļu mūzikas festivāla “Gaismas ceļā” koncerts

Sestdien, 29. novembrī, plkst. 17  Aizkraukles pilsētas kultūras namā notiks kokļu mūzikas festivāla “Gaismas ceļā” koncerts. Ieeja būs bez maksas.

Festivālā piedalīsies ap 40 Latvijas ansambļu —  250 koklētāju atskaņos 14 skaņdarbu. Lielākajā kokļu kopansamblī skanēs 170 kokļu. Festivāla kokļu kopansamblī muzicēs dalībnieki no visas Latvijas — bērnu, jauniešu un pieaugušo kolektīvi.

Kokļu mūzikas festivāls “Gaismas ceļā” aizsākts 2009. gadā, un tas kļuvis par vienu no centrālajiem Latvijas kokļu mūzikas pasākumiem. Festivālā tiek popularizēta kokļu mūzika un latviešu komponistu darbi kokļu ansambļiem.

Kokļu mūzikas festivālu “Gaismas ceļā” rīko Latvijas Nacionālais kultūras centrs sadarbībā ar nodibinājumu Kokļu mūzikas centrs “Balti”, Aizkraukles novada pašvaldību un Babītes novada pašvaldības Kultūrizglītības centru. To atbalsta Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments.

30. novembrī koncerts notiks Babītes novada Kultūrizglītības centrā, bet 7. decembrī —  koncertzālē “Lielā Ģilde” Rīgā.

Divu iepriekšējo festivālu laikā koklētāji ir priecējuši klausītājus četros Latvijas novados — Limbažos, Tukumā, Valmierā un Jelgavā, kā arī snieguši divus lielkoncertus “Lielajā Ģildē” Rīgā. Festivālā savu pirmatskaņojumu ir piedzīvojuši pieci latviešu komponistu oriģināldarbi, kas turpmāk guvuši stabilu vietu kokļu ansambļu repertuārā un iekļauti citos Latvijas mūzikas festivālu koncertos.

Aizkraukles novadā