Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aizkrauklē orientējas skolas telpās

Vienā piektdienas pēcpusdienā Aizkraukles novada vidusskolas ēkā Draudzības krastmalā 5, beidzoties mācību stundām, kņada klasēs un gaiteņos nebūt nerimās. Tika gaidīts Aizkraukles novadā līdz šim nebijis pasākums – telpu orientēšanās.

Skolas gaiteņos un klasēs tika izvietoti 13 kontrolpunkti, ar lentēm tika norobežotas atsevišķas ejas, kas ikdienā ir pieejamas, bet nu pēc noteikumiem kļuva par nešķērsojamu teritoriju. Pirms starta jau bija izveidojusies gara dalībnieku rinda, distancē pirmais dalībnieks tika palaists plkst. 16.00.

Telpu orientēšanās kartē bija attēlota sacensību teritorija katrā no ēkas stāviem, iezīmējot sienas, trepes un iekrāsojot aizliegtās telpas un nešķērsojamās vietas. Kartē bija norādīti kontrolpunkti un dots uzdevums, kādā secībā šie punkti jāatrod. Lasot karti, pasākuma dalībniekiem vajadzēja izprast, pa kuru ceļu var nokļūt pie attiecīgā kontrolpunta. Katram dalībniekam  pie pirksta tika piestiprināts čips, ar kuru bija jāreģistrējas visos kontrolpunktos.  Ar “SportIdent” atzīmēšanās sistēmas palīdzību tika fiksēts, cik ilgā laikā paveikta distance gan no viena punkta līdz otram, gan no starta līdz finišam, kā arī, vai kontrolpunkti apmeklēti obligātajā secībā.

Pasākumā lielākoties piedalījās skolēni, bet bija arī pieaugušie, kas izmēģināja orientēties telpās. Grūtāk gāja tiem, kas pirmo reizi atradās šajā ēkā. Daudziem pagāja pat vairākas minūtes, kamēr viņi saprata, kā apiet šķēršļus un nokļūt vajadzīgajā vietā. Skolēni ar lielu azartu vēlējās uzlabot savu rezultātu un devās distancē arī otro reizi. Distanci vidēji varēja veikt 15—20 minūtēs, ātrākais laiks bija 9:43, ilgākais — 29:46. Starts tika slēgts ar pēdējo negaidīto apmeklētāju no Rīgas, kurš mērķtiecīgi atbrauca izmēģināt telpu orientēšanos Aizkrauklē. Kopumā pasākumā bija 28 dalībnieki. Katram dalībniekam tika izsniegts diploms par dalību telpu orientēšanās pasākumā.
   

Aizkraukles novadā