Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aizkrauklē piemēro 20 eiro sodu par neierašanos uz karavīru rezerves mācībām

Aizkraukles rajona tiesa piemērojusi 20 eiro naudas sodu bijušajam aktīvā dienesta karavīram par neierašanos uz rezerves karavīru mācībām, aģentūra LETA noskaidroja tiesā.

Tikmēr Rīgas rajona tiesa 18.februārī un 11.martā skatīs divas administratīvā pārkāpuma lietas par neierašanos uz rezerves karavīru mācībām, norādīja tiesā.

Kopš pagājušā gada decembra vidus Rīgas rajona tiesa, Madonas rajona tiesa, Balvu rajona tiesa, Daugavpils un Rīgas Latgales priekšpilsētas tiesas pieciem rezerves karavīriem par neierašanos uz militārajām mācībām Nacionālo bruņoto spēku izsniegtajā pavēstē noteiktajā vietā un laikā piemērojušas naudas sodus, sākot no 20 līdz 50 eiro. Administratīvo pārkāpumu kodeksā paredzētā sankcija par šādu pārkāpumu ir naudas sods līdz 210 eiro.

Pret vienu karavīru Rīgas rajona tiesa lietu ir izbeigusi.

Vismaz vienā iepriekš izskatītajā lietā ir iesniegta apelācijas sūdzība apgabaltiesā. Šo lietu Rīgas apgabaltiesa skatīs aprīlī.

Laikraksts "Latvijas Avīze" iepriekš vēstīja, ka viens no sodītajiem rezerves karavīriem ir 35 gadus vecais kaprālis Jānis Jansons, kuram pirmās instances tiesa piemērojusi 20 eiro sodu.

Jansons, kurš strādā par projektu vadītāju Latvijas bruģēšanas uzņēmumā Zviedrijā, laikrakstam apgalvojis, ka ir savas valsts patriots un būtu gatavs piedalīties mācībās, ja vien tieši tajā laikā viņa sievai nebūtu jālaiž pasaulē bērns.

Jansons ir viens no 55 karavīriem, pret kuriem ierosināta administratīvā tiesvedība par neierašanos uz rezerves karavīru mācībām, kas notika no pagājušā gada 19.oktobra līdz 1.novembrim. Uz šīm mācībām armijas Atlases un rezerves personāla uzskaites centrs kopumā bija izsūtījis pavēstes 300 cilvēkiem. 143 personas informēja Nacionālos bruņotos spēkus par pavēstes saņemšanu, taču uz mācībām ieradās tikai 59 cilvēki. 83 cilvēkiem bijuši attaisnojoši iemesli neierasties.

Rezerves uzskaites un reģistrācijas komisija, veicot katras personas materiālu pārbaudi, konstatēja, ka 67 rezerves karavīri neieradās neattaisnojošu iemeslu dēļ, no kuriem 55 rezerves karavīru rīcībā, iespējams, bija administratīvā pārkāpuma sastāvs. Komisija vērsās Valsts policijā, lai tā izvērtē un lemj par administratīvā pārkāpuma protokola sastādīšanu pret šiem 55 vīriem.

Aizkraukles novadā