Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aizkrauklē piešķirs stipendiju ārstiem rezidentiem

Lai piesaistītu ārstus darbam Aizkraukles medicīnas centrā, Aizkraukles novada dome nolēma ārstiem rezidentiem mēnesī maksāt 315 eiro lielu stipendiju pirms nodokļu samaksas.


Rezidents ir pēcdiploma apmācībā esošs ārsts, kas specializējas savā profesijā kādā no apmācīt tiesīgām ārstniecības iestādēm.
Saistošos noteikumus “Par pašvaldības stipendiju piešķiršanas kārtību” dome  pieņēma pēc SIA “Aizkraukles slimnīca” ierosinājuma. Tie nosaka kārtību, kādā Aizkraukles novada pašvaldība piešķirs un izmaksās ārstniecības speciālista — rezidenta  stipendiju. Speciālistu skaitu un atbalstāmās ārstniecības specialitātes dome noteiks, ņemot vērā SIA “Aiz­kraukles slimnīca” ieteikumu. Pēc tam pretendents slēgs līgumu ar SIA “Aizkraukles slimnīca” par stipendijas izmaksu, paredzot, ka  Aizkrauklē strādās piecus gadus. Katru gadu līdz 1. augustam stipendijas saņēmējam būs jāiesniedz dokuments, kas apliecina sekmes. Ja speciālists uz laiku pārtrauks studijas, piemēram, bērna kopšanas atvaļinājuma dēļ, būs jāiesniedz rakstisks iesniegums stipendijas izmaksas pagaidu pārtraukšanai. Ja stipendijas saņēmējs nepildīs noslēgtā līguma noteikumus, SIA “Aizkraukles slimnīca” būs tiesīga vienpusēji lauzt līgumu un pieprasīt izmaksātās summas atmaksu viena mēneša laikā. Noteikumi arī paredz, ka dome būs tiesīga grozīt stipendijas apmēru atbilstoši budžeta iespējām.

Saistošie noteikumi stāsies spēkā pēc Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas akcepta un publicēšanas pašvaldības informatīvajā izdevumā “Domes Vēstis”.

Aizkraukles novadā