Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aizkrauklē popularizē spēli skolēniem “Eiro skrējiens”

Aizkraukles 1. vidusskolā un sākumskolā Latvijas Bankas un Jelgavas Spīdolas ģimnāzijas pārstāvji vairāku klašu skolēniem vadīja interesantas, aizraujošas nodarbības, kuru mērķis bija informēt par eiro banknošu un monētu drošības pazīmēm un popularizēt spēli “Eiro skrējiens”. 

9 līdz 12 gadu veci bērni (3.—6. klases skolēni) spēlē vēl var piedalīties apmēram vienu mēnesi — līdz 25. februārim.

Skolēni par eiro banknošu drošības pazīmēm jau daudz ko zina, viņiem par to ir stāstījuši gan vecāki, gan arī skolotāji. Tomēr nodarbībās viņi uzzināja vēl daudz ko jaunu. Tās aizraujošākas darīja Jelgavas Spīdolas ģimnāzijas 11. klases skolnieces  Ievas Lailas Kalniņas un 12. klases audzēkņa Toma Gagaiņa piedalīšanās, kuri iejutās Annas un Alekša lomā. Audzēkņi bija atbraukuši kopā ar ekonomikas skolotāju Intu Jorniņu, kura vēlāk 1. vidusskolā vadīja semināru pedagogiem par to, kā skolēniem stāstīt par spēli “Eiro skrējiens”, kā viņus ieinteresēt.

Latvijas Bankas ekonomiskās izglītotības interneta vietnes “Naudas skola” redaktore Antra Slava “Staburagu” informē, ka datorspēles “Eiro skrējiens” tiešsaistes sacensības notiek interneta vietnē www.jaunas-eiro-banknotes.eu (precīza spēles adrese - http://www.jaunas-eiro-banknotes.eu/Izgl%C4%ABtojo%C5%A1i-materi%C4%81li-un-publik%C4%81cijas/EURO-RUN/Sp%C4%93le-%22Euro-Run%22-%22Eiro-skr%C4%93jiens%22).

“Šīs spēles mērķis ir izglītot jaunākos naudas lietotājus par eiro banknotēm un monētām un to drošību. “Eiro skrējiens” 2015. gada 25. novembrī tika uzsākts vienlaicīgi visā eiro zonā, un līdz šim Latvijas bērni ir bijuši starp aktīvākajiem spēles dalībniekiem,” informē  Antra Slava. “Līdz 20. janvārim spēlē kopumā piedalījušies 13 182 eiro zonas bērni, tostarp Latvijas dalībnieku skaits bijis 2542. Latvijas pārstāvji arī ir starp sekmīgākajiem spēles dalībniekiem — varam lepoties ar trīs mūsu valsts pārstāvju atrašanos “Eiro skrējiena” TOP5 rezultātu tabulā.

Eiro zonas valstīm tradicionālo konkursu “Eiro skrējiens” Latvijas Banka un Eiropas Centrālā banka (ECB) pirmo reizi rīko arī Latvijā, turklāt ar īpašu sacensību finālu 2016. gada aprīlī. Spēle “Eiro skrējiens” ir izglītojoša un aizraujoša, tās varoņi Anna un Aleksis palīdz policijai apcietināt banknošu viltotāju, un šajos notikumos paši labāk iepazīst savu naudu.

Līdztekus kopīgajām sacensībām, kas notiek eiro zonā, Latvijas Banka organizē papildu sacensības un izglītojošus pasākumus skolēniem un skolotājiem Latvijā. Četrus sacensību dalībniekus  no Latvijas, kuri spēlē būs ieguvuši visvairāk punktu, un viņu klasesbiedrus Latvijas Banka 2016. gada aprīlī aicinās piedalīties finālsacensībās tās ēkā Rīgā.

Lai apmācītu skolēnu par naudaszīmju drošību un palīdzētu viņiem sagatavoties sekmīgi atbildēt uz spēles jautājumiem par eiro banknotēm un monētām, Latvijas Banka 2015. gada 7. oktobrī sāka izglītojošas izbraukuma nodarbības vispārizglītojošās skolās visā Latvijā. Tās turpināsies līdz pat 2016. gada februārim. Jau notikušas 94 šādas nodarbības 24 vispārizglītojošās skolās dažādos Latvijas reģionos, kā arī noorganizēti 14 izglītojoši semināri skolotājiem. Nodarbību saraksts skolēniem atrodams Latvijas Bankas izglītojošajā ekonomikas vietnē Naudasskola.lv šeit un plašāka informācija par semināriem skolotājiem – šeit.

Detalizēta informācija par izglītojošām aktivitātēm un materiāliem – rakstot e-pastā: redaktors@naudasskola.lv vai zvanot pa tālruni 67022288.

Eirosistēma, tostarp Latvijas Banka, rūpējas par naudaszīmju pretviltošanas aizsardzības pastiprināšanu, tajā pašā laikā ar dažādiem informatīviem un izglītojošiem materiāliem un pasākumiem, aicinot iedzīvotājus pazīt savu naudu, lai pasargātu sevi no viltojumiem. Latvija ir starp valstīm, kuru iedzīvotāji jūtas labi informēti par naudas drošību, un “Latvijas Banka” turpinās stiprināt šo informētību un zināšanas.

Aizkraukles novadā