Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aizkrauklē sāk celt pareizticīgo baznīcu 1

Daudzi pareizticīgie priecājas par pareizticīgo baznīcas celtniecības sākumu Aizkrauklē, netālu no veikala “Beta”, jo viņi šo ēku jau ilgi ir gaidījuši. Tās celtniecības vietu iesvētīja
2008. gada augustā, taču finanšu krīzes dēļ ideja uz laiku  tika atlikta. Tagad tā top par labdaru un draudzes locekļu ziedojumiem.

Zemi 0,25 hektāru platībā savlaik draudzei uzdāvināja aizkrauk­lietis Oļegs Ļahs, projektu izstrādāja Guntas Kursītes arhitektu birojs sadarbībā ar sertificētu būv­konstruktoru Agri Pētersonu, kuram šis nav pirmais dievnama projekts.

Viņš teic, ka ir ievērotas pareizticīgo dievnamu būves gadsimtos iedibinātās tradīcijas, kanoni un garīdznieku ieteikumi. Projektu akceptēja un tam savu svētību deva Latvijas pareizticīgo baznīcas metropolīts Aleksandrs. Kādreiz bija plānots baznīcu būvēt daudz lielāku, tomēr to cels nelielu, ar pieciem kupoliem, līdz augstākajam pun­ktam būs 22 metri. Apmeklētāji ikdienā varēs izmantot lūgšanu telpu apmēram 100 kvadrātmetru platībā. Plānots, ka baznīcā varēs ietilpt līdz 200 cilvēku. Projektā ir paredzēts izveidot arī baznīcas dārzu ar celiņiem un lūgšanu vietām, izveidot autotransporta stāvvietu un uzbūvēt saimniecības ēku.

Apmēram pusotra mēneša laikā plānots ieliet pamatus un uzbūvēt pagrabstāvu, tajā būs saimniecības un tehniskās telpas, garīdznieka kabinets, mācību telpa, ēdamzāle, neliela virtuve, citas palīgtelpas.

Raksta turpinājumu lasiet laikraksta 1. novembra numurā

Komentāri 1

priecīgā

Esmu ļoti priecīga, ka mums beidzot būs pareizticīgo baznīca!!!!Cepuri nost!

pirms 5 gadiem, 2013.11.06 11:57

Aizkraukles novadā