Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aizkrauklē sākas “Latvijas jauniešu dienas 2015”

Šodien, 18. septembrī, no pulksten 16 Aizkraukles novada ģimnāzijā sākās  “Latvijas jauniešu dienu 2015” dalībnieku reģistrācija. Pulksten 19 pilsētas kultūras namā notiks atklāšanas pasākums. Jauniešu dienas ilgs līdz 20. septembrim.

Organizatoru pārstāvji stāsta, ka "Jauniešu dienām” iepriekš reģistrējās ap 500 dalībnieku, bet daudzi uz Aizkraukli dodas arī tāpat, bez iepriekšējas reģistrācijas. Dalībnieku  reģistrācija Aizkrauklē turpināsies arī rīt, kad ieradīsies  pārējie jaunieši.

Katrs dalībnieks saņem dalībnieka somu, kurā ir blociņš un citas lietas. Dalībnieki nakšņos Aizkraukles novada ģimnāzijā, Aizkraukles profesionālās vidusskolas un ģimnāzijas dienesta viesnīcā, 1. vidusskolā, pilsētas sākumskolā, kā arī ap 50 jauniešiem naktsmājas ierādīs viesģimenes.

Sporta centrā un pilsētas ielās šodien var sastapt jauniešus un pieaugušos īpašos krekliņos ar violetu logo sirds formā  — tie ir organizatori, tajā skaitā brīvprātīgie. Pavisam dienu norisē piedalās ap 40 brīvprātīgo no visas Latvijas, tajā skaitā arī no Aizkraukles. 

Dalībnieki ieradušies gan ar sabiedrisko, gan skolu un personisko transportu. Piemēram, Balvu Vissvētākās Trīsvienības Romas katoļu draudzi pārstāv 20 dalībnieku, viņi ieradās gan ar mikroautobusu, gan personisko transportu. “Par Jauniešu dienām uzzinājām Aglonas svētku laikā,”  viņi stāsta.

Kopā ar jauniešiem ir Balvu Valsts ģimnāzijas direktores vietniece Daina Mediniece un draudzes katehēte Iveta Larka.

““Latvijas jauniešu dienās” un Aizkrauklē esam pirmo reizi,” stāsta Rīgas katoļu ģimnāzijas pārstāves Monta Beļavska un Olga Henkele. “Esam ieradušies apmēram desmit jauniešu kopā ar priesteri Modri Lāci. Gribam satikt un iepazīt citus jauniešus un apzināties, ka mēs, kristieši, neesam vieni, bet mūsu ir daudz. Gribam piedzīvot šo vienotības izjūtu,” saka abas rīdzinieces.

Aizkraukles novadā