Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aizkrauklē savieno divas katlumājas

Pie Aizkraukles daudzdzīvokļu mājām pievienotie uzraksti vēsta, ka Aizkrauklē no 18. marta pulksten 8 līdz 20. martam pulksten 20 nebūs apkures un karstā ūdens “sakarā ar SIA “Seces koks” šķeldas katlumājas pievienošanu pie katlumājas Rūpniecības ielā 2”.

“Man ir mazi bērni, kāpēc izvēlēts tieši šāds laiks? Kāpēc to nevarēja darīt siltākā laikā vai izmantot nakts stundas?” redakcijai jautā divu bērnu māmiņa Marta.

SIA “Aizkraukles siltums” valdes loceklis Aivars Aldermanis skaidro — līgums ar SIA “Seces koks” paredz, ka siltumenerģiju no šī uzņēmuma jāsāk iepirkt no 1. aprīļa, un izvēli noteica laika apstākļu prognoze — dienā varētu būt ap plus 13 grādiem. “Cerams, ka saule piesildīs dzīvokļus un tie pārāk neatdzisīs,” viņš saka.

SIA “Seces koks” siltumtrase ir izbūvēta līdz “Aizkraukles siltuma” katlumājai Rūpniecības ielā 2, un vēl jāveic pēdējie darbi, lai abu katlumāju sistēmas savienotu. Darbus veiks SIA “Melnet-Group” strādnieki no Rīgas, un tiem paredzētas divas diennaktis.  Bet, iespējams, darbus varētu veikt arī ātrāk, pašlaik to nav iespējams pateikt.

Vai siltums no 1. aprīļa būs lētāks, jo “Seces koks” kurinās ar šķeldu un “Aizkraukles siltums” dabasgāzi  izmantos mazāk? Aldermaņa kungs stāsta, ka siltums no 1. aprīļa nebūs lētāks, jo maksu par patērēto siltumenerģiju aprēķinās pēc pašreizējā tarifa, un maksa ir atkarīga no dabasgāzes cenas. Pašlaik dabasgāzes cena ir noslīdējusi diezgan zema, un paredzams, ka maijā un vasaras mēnešos tā būs vēl zemāka. Viņš uzskata, ka cenas ziņā nebūs lielas atšķirības, vai kurināt ar šķeldu vai dabasgāzi. Tā kā Aizkraukles novada dome ir pieņēmusi lēmumu pāriet uz vienpakāpes tarifu, “Aizkraukles siltums” gatavo aprēķinus iesniegšanai Sabiedrisko pakalpojumu regulatoram. Tas ir ilgs process, līdz tarifu apstiprinās, jo Regulators visu rūpīgi pārbauda un prasa papildu ziņas. Paredzams, ka vienpakāpes tarifs stāsies spēkā jaunajā apkures sezonā. 

Vai “Aizkraukles siltums” nav novilicinājies ar jaunā tarifa iesniegšanu Regulatoram? Novada pašvaldības izpilddirektors Einārs Zēbergs skaidro, ka pašlaik uzņēmums no “Seces koka” nav saņēmis ne grama siltuma, vispirms ir jāpārliecinās, kā jaunā sistēma darbosies. Regulatoram ir jāiesniedz pamatots jaunā tarifa aprēķins, balstīts uz reāliem aprēķiniem.

Aizkraukles novadā