Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aizkrauklē šogad tik vērienīgu darbu kā iepriekš nebūs

Aizkraukles novada domes apstiprinātais šīgada budžets paredz 7,5 miljonus eiro lielus ieņēmumus un 8,057 miljonus eiro lielus izdevumus. 

Tomēr līdz gada beigām skaitļi palielināsies, jo valsts mērķdotācija izglītības iestāžu skolotāju algām, kā jau katru gadu, paredzēta tikai astoņiem mēnešiem, un rudenī pašvaldība saņems atlikušo summu. Tad būs jāveic budžeta grozījumi.

Budžets pašvaldības funkciju īstenošanai — tā to raksturo novada domē. Tāpat kā līdz šim, visas iestādes, skolas, sociālais dienests darbosies, pilsēta tiks sakopta. Pensionāri arī šovasar uz “Ziediem” brauks bez maksas (tam plāno izlietot 10,6 tūkstošus eiro), sociālais  dienests trūcīgajiem un maznodro­šinā­ta­jiem maksās pabalstus, kuru apmērs paredzēts nedaudz lielāks kā pērn (671 tūkstotis eiro). Notiks kultūras un sporta pasākumi. Brīvpusdienas par valsts un pašvaldības finansējumu arī šogad ir 1. — 6. klases skolēniem un daudzbērnu un maznodrošināto ģimeņu bērniem, kuri mācās 6.— 12. klasē, kā arī audžuģimeņu un aizbildniecībā esošajiem bērniem. Viņi saņem arī maksājuma atlaides mūzikas un mākslas skolā. Pašvaldība skolēniem samaksās par biļetēm uz izglītības iestādēm.

Turpinājums laikraksta "Staburags" 20. marta numurā.

Aizkraukles novadā