Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aizkrauklē varēs vērot kalēja amata meistaru darbu un klausīties mūzikas instrumentu kapelas no visas Latvijas

Gleznainā vietā — Daugavas krastā un Kalna ziedu pilskalna pakājē, Aizkraukles vēstures un mākslas muzeja sētā, 29. jūlijā aicinām baudīt senatnes elpu “Kalēju dienā Kalna ziedos”. Tā tiek svinēta, godinot muzeja viensētas kādreizējo saimniekam Jēkabu Danenfeldu, kurš bija kalējs. Šogad svētki notiek Latvijas valsts simtgades programmas ietvaros un valsts simtgadi ieskandinās Aizkraukles novadā.

Tie tiks svinēti kā latviešu svinamā diena — Saimnieku diena, kas atzīmējama Jēkabos. Šobrīd Aizkrauklē dzīvo un tās atpazīstamību veido metālmākslinieks Ants Brimerbergs, kurš ir seno Aizkraukles kalēju amata tradīciju turpinātājs. Kalēju dienā notiks Latvijas kalēju brālības amata meistaru radošā nometne un, sākot no plkst.14.00 līdz 19.00, varēs vērot kalēja amata meistaru darbu. Skatītāju acu priekšā un arī līdzdarbojoties taps vairāki vides objekti — vēja rādītāji, kuros tiks attēlota ar eposu “Lāčplēsis” un Latvijas valsts simtgadi saistīti simboli.


Šogad svētki būs īpaši, jo Kalēju dienā notiks arī Tautas mūzikas svētki, kuros piedalīsies tautas mūzikas instrumentu kapelas no visas Latvijas — “Egle” no Medņevas, “Aizezeres muzikanti” no Kokneses, “Danču spēle” no Tukuma, “Luste” no Lieģiem (Durbes novads), “Paurupīte” no Rucavas, “Karikste” no Aizkraukles, “Daba san” no Rīgas un kapela no Biržiem Lietuvā. Tikšanās ar tautas mūzikas vecmeistariem plkst.15.00, bet svētku Dižais koncerts — 17.00.


Svētki noslēgsies ar kopīgiem dančiem un ugunskurā vārītu zupu. Pasākumu atbalsta Latvijas Kultūrkapitāla fonda mērķprogramma "Latvijai 100" un ieskandina Latvijas valsts simtgadi Aizkraukles novadā.


Paralēli svētkiem muzeja ēkā apskatāma pastāvīgā ekspozīcija “Daugavas krastu likteņstāsti”, izstāžu namā metālmākslinieka Anta Brimerberga darbu izstāde un atklātās krātuves ēkā plaša zemnieku darba un sadzīves priekšmetu kolekcija.


Latvijas valsts simtgades programma norisināsies laikā no 2017. gada līdz 2021. gadam, lai pavērtu iespējas padziļināt mūsu iedzīvotāju izpratni par Latvijas valstiskuma tapšanas vēsturi, notikumiem un personībām. Latvijas valsts simtgades svinību vēstījums ir “Es esmu Latvija”, akcentējot, ka Latvijas valsts galvenā vērtība ir cilvēki, kuri ar savu ikdienas darbu veido tās tagadni un kopā ar jauno paaudzi liek pamatus rītdienai.


Aizkraukles novadā